F1: Hamilton: „To mój najlepszy sezon w karierze!”

Foto: Wikipedia

Lewis Hamilton przyznał, że przeżywa obecnie najlepszy sezon w swojej karierze. Ma obecnie 65 punktów przewagi nad najbliższym rywalem, kolegą z drużyny Valtteri Bottasem.

Brytyjczyk w tym roku 8 razy stawał na najwyższym stopniu podium, chociaż nie był w stanie odnieść zwycięstwa w zeszły weekend, ponieważ musiał zadowolić się drugim miejscem w Belgii.

Stawka najlepszych kierowców świata zmierzy się w ten weekend na torze Monza w ramach Grand Prix Włoch. To domowy występ dla zespołu Ferrari, ale wyścig będzie trudny dla wszystkich z uwagi na charakterystykę toru.

– Myślę, że przeżywam najlepszy sezon w mojej karierze. Nigdy nie miałem tak konsekwentnych startów w ciągu roku. Może było kilka wyścigów, w których nie szło mi zbyt dobrze, ale ogólnie byłem bardzo konsekwentny. Biorąc również pod uwagę, że samochód czasami nie wydawał się najsilniejszy, w rzeczywistości bardzo się poprawił i zespół jest bardzo szczęśliwy. Sezon staje się coraz trudniejszy, gdy zbliża się finałowa część mistrzostw – powiedział Hamilton dla Sky Sports.

Brytyjczyk ma szansę na swój szósty tytuł mistrza świata. Wcześniej triumfował w latach: 2008, 2014, 2015, 2017 oraz 2018.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.