F1: Hamilton przewiduje wzmocnienie rywalizacji Wielkiej Trójki w 2020 roku

Foto: Wikipedia

Lewis Hamilton, mistrz Formuły 1 zapowiada, że w sezonie 2020 walka o mistrzostwo zostanie rozegrana między trzema zespołami, podobnie jak było w tym roku. Przewiduje również wzrost znaczenia teamu Red Bull Racing.

Hamilton uważa, że współpraca Red Bulla z Hondą sprawi, że ten zespół będzie prawdziwym pretendentem do zdobycia mistrzostwa w przyszłym sezonie. Zapowiada również trójstronną bitwę między najlepszymi zespołami.

Honda zrobiła na tegorocznym mistrzu ogromne wrażenie. Ma również nadzieję, że Red Bull poprawi wyniki w przerwie zimowej i będzie w pełni konkurencyjny już od GP Australii.

Czytaj również: Pochettino głównym kandydatem na trenera Bayernu! Ten ruch może uratować nie tylko jego karierę

Hamilton pochwalił współpracę Red Bulla z Honda i uważa, że kolejna drużyna walcząca na absolutnym szczycie, wyjdzie na dobre dla całej Formuły 1.

– Red Bull i Honda zrobili ogromny krok do przodu i wspaniale jest patrzeć, jak inny zespół jest tak silny jak obecnie – powiedział Hamilton dla portalu Motorsport.com.

Ten sezon był bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o walkę w środku stawki. Fani mają nadzieję na taki poziom rywalizacji na szczycie tabeli.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1183 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.