F1: Hamilton przekonał się do nowych przepisów FIA. Będzie kontynuował karierę po 2021 roku.

Foto: Wikipedia

Lewis Hamilton chce kontynuować karierę po 2021 roku, kiedy to wejdą nowe przepisy FIA, mające na celu poprawienie warunków wyścigów. Brytyjczyk i inni kierowcy usilnie współpracują z Fédération Internationale de l’Automobile, aby nowe przepisy były jak najmniej uciążliwe dla zawodników. Zdaje się, że światowa czołówka powoli przekonuje się do tych zmian.

Oczekuje się, że w 2021 roku nastąpi nowa era Formuły 1, Wprowadzona zostanie aerodynamika z efektem naziemnym oraz inne poprawki, wszystko po to, by prościej budować bolidy z jednoczesną redukcją spalin wyrzucanych do atmosfery.

Zobacz również:

F1: Williams zastosuje eksperymentalne przednie skrzydło podczas GP Japonii. To część przygotowań do przyszłego sezonu

Hamilton wcześniej powiedział, że nie zaangażuje się w F1, dopóki nie będzie przekonany, że przepisy z 2021 roku mu się podobają. Wyraził również obawy, że samochody na podstawie nowych zasad będą coraz cięższe. Gdy F1 potwierdziła, że samochody stracą tylko 10% siły docisku jadąc za rywalem – w porównaniu z 50% obecnie – Hamilton wydaje się być gotowy na wyzwanie, chwaląc FIA i F1 za włączenie kierowców w ten proces.

– Zaangażowanie było dla nas ogromnym krokiem, to zjednoczenie wszystkich kierowców. Budujemy nowe i lepsze relacje z FIA i myślę, że byli oni dość otwarci. Są pewne rzeczy, których obecnie nie można zmienić, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla inżynierów. Myślę, że to wygląda świetnie, więc pracuję tak ciężko, jak tylko mogę, aby mieć pewność, że będę mógł pozostać w pobliżu i prowadzić nowe samochody – powiedział Hamilton.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 967 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. F1: Wyniki drugiego treningu są niemiarodajne dla Renault | Format Sportowy
  2. Kilka słów o Hamiltonie.Będzie ostatnim wielkim mistrzem F1? | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.