F1: Haas wyciągnął wnioski z zeszłego sezonu. Stainer ostrożny w prognozach

Foto: Wikipedia

Szef zespołu Haas, Gunther Steiner wyciągnął wnioski z poprzedniego, nierównego sezonu, ale pozostaje ostrożny jeśli chodzi o perspektywy na ten rok. Amerykanie mieli dobry start w zeszłym roku, ale później pogubili się i zostali zmuszeni do powrotu do wcześniejszej specyfikacji bolidu.

Kevin Magnussen i Romain Grosjean prowadzili dwie różne specyfikacje bolidu przez większą część drugiej połowy sezonu, co nie było łatwe do opanowania. Steiner przekonuje, że zespół przyjął teraz inne podejście.

– Biorę rzeczy na pokład. Nie będziemy popełniać błędów jak w zeszłym sezonie. Rozumiemy to, pracujemy nad tym trochę inaczej. Nadal mogą występować błędy, ale nie mogę powiedzieć, że nie wyciągnęliśmy lekcji. Nie jesteśmy już tak głupi jak w zeszłym roku. Jesteśmy pokorni i postaramy się być jak dwa lata temu – powiedział Steiner.

Czytaj także: PŚ w Oslo: dwie rewelacje Raw Air, Polacy tuż za podium w drużynie!

Steiner twierdzi, że opinie kierowców na temat samochodu 2020 w testach w ubiegłym miesiącu były zachęcające.

– Wyrazili swoje zdanie. Oczywiście kierowca nigdy nie jest usatysfakcjonowany, zwłaszcza po takim sezonie jak ubiegły. Jesteśmy bardzo ostrożni w naszych prognozach na ten sezon, ponieważ nie chcemy być przekonani, że wszystko jest dobrze, a potem mocno upaść. Dlatego wykonujemy sumienną pracę i staramy się robić to co najlepsze. Sprawdzamy dokąd nas to zaprowadzi. Dzieje się tak każdego roku, ale w zeszłym coś nie zadziałało, więc skończyliśmy tam gdzie skończyliśmy. Jesteśmy trochę czarnym koniem, ponieważ gramy inaczej. Zmieniamy wiele rzeczy. Nie zawsze zachowujemy ostrożność w tym co robimy. Będziemy jednak przygotowani na Australię – zakończył szef zespołu Haas.

View this post on Instagram

An eye from up high 👁☝️ #HaasF1

A post shared by Haas F1 Team (@haasf1team) on

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.