EURO 2020 – Czy możliwe jest zachowanie pierwotnego formatu turnieju? UEFA negocjuje z gospodarzami

Jak wszystkim wiadomo, EURO 2020 zostało przełożone na przyszły rok i wprowadziło to ogromne zamieszanie, nie tylko wśród piłkarzy, ale także wśród organizatorów. Mecze mistrzostw Europy miały być rozgrywane na całym kontynencie w 12 krajach. Teraz UEFA musi prowadzić rozmowy z gospodarzami imprezy nad zachowaniem jej pierwotnego formatu.

-Chcielibyśmy, aby format turnieju pozostał bez zmian, dlatego rozmawiamy ze wszystkimi gospodarzami – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

UEFA zdecydowała się na przełożenie turnieju ze względu na pandemię koronawirusa. Ta decyzja pociągnęła za sobą dyskusję na temat zmiany formatu imprezy,. Jedną z propozycji było, aby mecze odbywały się w jednym kraju, zamiast w całej Europie. Europejska federacja piłkarska wydała specjalne oświadczenie, w którym przyznaje, że możliwe są wszelkie rozwiązania tej kwestii.

Czytaj także: Hit na miarę finału: Czechy – Holandia z Euro 2004

-Każdy z gospodarzy musi teraz potwierdzić, że chce nadal gościć mecze w swoim kraju. Jeśli ktoś chce z tego prawa zrezygnować, ma teraz odpowiedni termin, aby zgłosić się do UEFA. Pod uwagę jest teraz branych wiele możliwości – powiedział dla Welt am Sonntag Philipp Lahm – ambasador Euro 2020.

-Przełożenie Euro to taktyka obronna. Uważam, że turniej w przyszłym roku też jest w pewien sposób zagrożony, bo jego formuła przewiduje rozgrywki w 12 państwach, a dziś nikt nie może powiedzieć, czy za rok w tych krajach problem zarazy zniknie. UEFA nie miała innego wyjścia, jak przełożyć imprezę, ale wydaje mi się, że wróci jeszcze temat tego Euro rozgrywanego w jednym kraju. To byłaby bezpieczniejsza opcja, ale to tylko moje prywatne zdanie i nie chcę na ten temat głośno się wypowiadać – mówił tuż po przełożeniu turnieju Zbigniew Boniek – prezes PZPN.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.