Erling Haaland może trafić do Bayernu? Bawarczycy dołączają do walki o Norwega!

Erling Haaland
Erling Haaland, Foto: Flickr

Erling Haaland to zawodnik, którego w swoich szeregach chcą mieć wszystkie najlepsze kluby świata. Okazuje się, że w grze o transfer Norwega jest także Bayern Monachium!

Grono zainteresowanych zakontraktowaniem napastnika Borussii Dortmund jest zacna, gdyż nalezą do niego m.in. Real Madyrt, FC Barcelona i Manchester United. Możliwe, że do peletonu dołączy także inny wielki klub.

– W przyszłości będziemy iść wytyczoną ścieżką w postaci stawiania na młodych graczy o wielkich możliwościach – powiedział prezes Bayernu Monachium, Herbert Hainer w rozmowie z niemieckim Sportl.

Czytaj także: Szczepienia a igrzyska. Yohan Blake pierwszym ze zbuntowanych

W ostatnich latach Bayern pokazywał niezwykłą strategię transferową, polegającą głównie na ściąganiu młodych graczy z Bundesligi. Ekipa z Bawarii tym samym osłabiała swoich największych rywali. Czy do Die Roten dołączy także Erling Haaland?

Przed kilkoma tygodniami Bayern zapewnił sobie transfer utalentowanego Dayota Upamecano. Kontrakt Francuza zawierał klauzulę odstępnego, co może świadczyć o tym, że w podobny sposób można zakontraktować Haalanda. W przyszłym roku w umowie Norwega pojawi się obniżona suma za transfer w wysokości 75 milionów euro, co w porównaniu z obecną wartością 110 mln, stanowi kwotę o wiele bardziej przystępną.

– Jesteśmy bardzo silnym i zdrowym ekonomicznie klubem. Chociaż, jak każdy klub, cierpimy z powodu pandemii, to zawsze możemy sprowadzić graczy, gdy jesteśmy co do nich przekonani – zaznaczył Hainer.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1480 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.