Dlaczego Canal+ stracił prawa do Premier League?

Foto: Flickr

Canal+ nie będzie już pokazywał Premier League. Stacja straciła prawa do pokazywania swojego flagowego produktu. O przyczynach tej sytuacji poinformował dyrektor, Michał Kołodziejczyk.

Rewolucja na polskim rynku transmisji sportowych stała się faktem. NENT Group wygrało przetarg na prawa do pokazywanie meczów ligi angielskiej od sezonu 2022/23.

Wydarzenie wzbudza ogromne emocje, ponieważ Canal+ od wielu lat miał wyłączność na pokazywanie rozgrywek Premier League i był kojarzony przede wszystkim z ligą angielską.

– Rynek praw do transmisji sportowych to jeden z bardziej konkurencyjnych cenowo i dynamicznie zmieniających się obszarów biznesowych, dlatego każdego roku obserwujemy jak prawa sportowe przepływają pomiędzy największymi nadawcami czy platformami streamingowymi – napisał Michał Kołodziejczyk.

Dyrektor Canal+ Sport podkreślił jednak, że jego stacja nadal będzie pokazywać mecze Ekstraklasy, Ligue 1 oraz amerykańską ligę koszykówki NBA.

NENT Group w agresywny sposób wbija się w polski rynek. Szwedzka spółka nabyła już prawa do pokazywania Bundesligi, Ligi Europy, Ligi Konferencji oraz wyścigów Formuły 1.

OFICJALNIE! Lukas Podolski piłkarzem Górnika Zabrze!

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.