DeRozan z maksymalnym kontraktem? Popovich zajęty Team USA, ale kątem oka spogląda na San Antonio

Foto: Flickr

Gregg Popovich jest obecnie zaangażowany w jak najlepsze przygotowanie reprezentacji USA do nadchodzących mistrzostw świata w koszykówce. Pomimo braku największych gwiazd trener ma chęć przywieźć kolejny złoty medal z tej prestiżowej imprezy. Pewna część uwagi jest jednak skupiona na jego codziennej pracy, jaką jest prowadzenie drużyny San Antonio Spurs.

W poprzednim sezonie Spurs zagrali w play-off, ale w nadchodzących rozgrywkach Konferencja Zachodnia będzie jeszcze mocniejsza. Kawhi Leonard dołączył do Los Angeles Clippers, Lakers pozyskało Anthony`ego Davisa i to oni są obecnie faworytami do wygrania ligi w 2020 roku. Dodatkowe zbrojenia przeprowadziło także Houston Rockets, którzy włączyli do składu Russella Westbrooka.

Mike Finger z San Antonio Express News twierdzi, że Popovich jest zadowolony ze składu dostępnego na przyszły sezon. Spurs mają nadzieję poprawić grę i być lepszymi jako zespół, ale z szansami na play-off może być różnie z powodu dużej konkurencji w walce o awans.

Spekulowano, że mogą poświęcić DeRozana i wykorzystać go do poprawienia swojej pozycji w przyszłych draftach. Jednakże okazało się, że były gracz Raptors zostaje w zespole z Teksasu. Co więcej, Spurs badają możliwość zaoferowania DeRozanowi maksymalnego kontraktu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

-Popowiczowi naprawdę podoba się grupa, którą zgromadził w San Antonio, a po tym, jak niektórzy spekulowali, że DeMar DeRozan może zostać wykorzystany jako przynęta handlowa poza sezonem, wszystko wskazuje na to, że Spurs cenią jego obecność i chcą go trzymać w zanadrzu. Nie zaoferowali mu jeszcze maksymalnego kontraktu, ale nie wykluczyli też takiej możliwości przed rozpoczęciem sezonu – napisał Finger na łamach San Antonio Express.

Popovich zacznie swój 24 sezon jako główny trener Spurs. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo NBA i trzy razy został wybrany na trenera roku. Jego celem będzie wprowadzenie drużyny do play-off, ale obecnie jest skupiony na osiągnięciu jak najlepszego wyniku z reprezentacją USA.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 923 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.