Czy transfer Lukaku do Interu Mediolan wyjdzie na dobre dla Manchesteru United?

Foto: Flickr

Odejście Romelu Lukaku do Interu Mediolan jest niezmiernie kontrowersyjne. Jedni uważają go za jednego z najlepszych piłkarzy United, ale przewagę mają Ci, dla których był tylko piątym kołem u wozu sterowanego przez Ole Gunnara Solskjaera.

Spekulacje na temat odejścia Lukaku trwają od początku letniego okna transferowego. Od pewnego czasu Belg stara się wręcz wymusić transfer na władzach klubu. Od pewnego czasu zdarzały mu się nieusprawiedliwione nieobecności, a nawet zaczął trenować z Anderlechtem, czekając na rozwój wydarzeń.

Ostatecznie Lukaku otrzymał zielone światło na transfer do Interu Mediolan. Ostatecznie włoska ekipa zapłaci za Belga około 65 milionów euro.

Lukaku trafiał do bramk 42 razy w 96 meczach dla United. Ogólnie w Premier League zaliczył ponad 100 goli. Wcześniej występował w Chelsea, West Bromwich Albion oraz Evertonie.

Od dawna odbywały się dyskusje na temat jego przydatności przy obecnym stylu gry Manchesteru United. Lukaku spotkał się również z krytyką swojej wagi i ogólnego wkładu w grę zespołową pod kierunkiem Jose Mourinho i Ole Gunnara Solskjaera.

Wielu będzie rozczarowanych widząc, że przechodzi do innego bez odpowiedniego następcy. Były obrońca Czerwonych Diabłów Gary Neville twierdzi, że decyzja w sprawie przenosin Romelu Lukaku do Interu Mediolan jest słuszna. Anglik zarzuca Belgowi brak profesjonalizmu.

– Będzie zdobywał gole i będzie dobrze grał w Interze Mediolan, ale nieprofesjonalizm jest zaraźliwy. Przyznał, że ma nadwagę. Waży ponad 100 kg! – napisał Neville na Twitterze.

United podąża pod kierunkiem Solskjaera w zupełnie innym kierunku niż pod sterami innych menedżerów. Lukaku był postrzegany jako niepotrzebny element, podczas gdy trener stawiał na takich zawodników ja Rashford i Martial, i to oni mają być kołem napędowym do zdobywania bramek. Czerwone Diabły chcą także dać szansę dla młodych absolwentów własnej akademii piłkarskiej, takim jak Mason Greenwood.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 880 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.