Czy FC Barcelona jest na tyle silna, aby triumfować w La Liga i Champions League? Quique Setien ostrzega przed optymizmem

Foto: wikipedia

Menedżer FC Barcelony ostrzega, że jego drużyna może nie być wystarczająco silna, aby stawić czoła wygraniu La Liga i Champions League. Gra o najwyższe cele na dwóch frontach może przerosnąć Blaugranę?

Nowe doniesienia medialne obrazują sytuację, w której Quique Setien powiedział dyrektorowi technicznemu Ericowi Abidalowi, że skład, którym obecnie dysponuje może nie wystarczyć.

Mówi się, że Barcelona szuka różnych opcji wzmocnienia zespołu po tym, jak nie zrobiła w zimowym oknie transferowym żadnych dużych ruchów. Sytuacja dodatkowo skomplikowała się po kontuzji Ousmane Dembele. Jego przerwa w grze potrwa aż 6 miesięcy. Istnieje jednak nadzieja, że La Liga i Hiszpańska Federacja zaakceptują plan zakontraktowania zawodnika poza oknem transferowym.

Czytaj także: CIES Football Observatory: straty i zyski klubów w dwóch ostatnich okienkach transferowych

Prawo określa, że można podpisać kontrakt z zawodnikiem na zastępstwo, na okres co najmniej 5 miesięcy. Ten gracz może pochodzić wyłącznie z systemu hiszpańskiego (La Liga lub niższych lig) i może grać tylko w rozgrywkach krajowych. Zarówno liga jak i federacja rozpatrzą sprawę zastępcy Dembélé i rozstrzygną czy jest ona do przyjęcia.

Głównymi kandydatami są Willian José, Ángel Rodríguez, Lucas Pérez i Loren Morón. Jednakże Barcelona ma na ten awaryjny transfer bardzo skromne środki, bo „jedyne” 12 milionów euro. Natomiast prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu podobno mówi swoim pracownikom, aby jak najszybciej przyspieszyli transfer.

Co wyniknie z tej całej sytuacji – czas pokaże. Jedno jest jednak pewne – z obecnym składem Barcelona może mieć ciężko osiągnąć wszystkie swoje założone cele.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.