Ciąg dalszy konfliktu w Napoli. De Laurentis zdecydował o karach dla buntowników

Foto: Wikimedia Commons

Prezes Napoli nie patyczkuje się z buntownikami. Aurelio De Laurentis chce obciąć pensje tym, którzy odmówili udziału w obozie treningowym po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Red Bull Salzburg, które zostało rozegrane w ramach 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Już we wtorek Napoli mogło być już w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, ale do tego było potrzebne zwycięstwo nad Salzburgiem. Niestety piłkarze nie skorzystali ztej okazji i tylko zremisowali z austriackim klubem. Spowodowało to niepotrzebne konflikty w zespole, w którym i tak panował bardzo zły nastrój. Tak zły, że aż wybuchł bunt.

Czytaj także: „Kryzys wielkich” – kto cierpi w tym sezonie na brak formy?

Po wtorkowym remisie De Laurentis był tak wściekły, że udał się do szatni i oznajmił piłkarzom, że mają wrócić do Hotelu, i w środę rano rozpocząć karne zgrupowanie, które miało trwać aż tydzień. Zawodnicy zignorowali polecenia włodarza, wsiedli do samochodów i pojechali do domów. Do buntu przystąpił także trener Amcelotti, który nie stawił się na obowiązkowej konferencji prasowej, przez co UEFA nałoży na Napoli karę finansową.

Wczoraj do akcji ruszyli także kibice, którzy przed stadionem wywiesili transparent z napisem „Szacunek” oraz wyzywali piłkarzy, którzy wyszli na trening.

Początkowo o wysokości kar miał zdecydować trener, ale Corriere dello Sport donosi, że właściciel Napoli sam podjął decyzję o ukaraniu piłkarzy. Ich miesięczne pensje mają zostać uszczuplone od 5 do 25%. De Laurentis spotkał się już z prawnikami, którzy mają znaleźć uzasadnienie dla kar finansowych.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Ogromne znaczenie kwalifikacji do GP Brazylii | Format Sportowy
  2. Ekstraklasa: Legia na prowadzeniu po rozbiciu Górnika. Ważne zwycięstwo Pogoni Szczecin! | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.