Chelsea szuka następcy Hazarda. Transfer już zimą!

Foto: Flickr

Trener Chelsea, Frank Lampard chce poszukać następcy Edena Hazarda już w styczniowym oknie transferowym. Po złożeniu odwołania zakaz transferowy dla klubu z Londynu został zmniejszony, a więc szkoleniowiec zespołu chce wykorzystać okazję do wzmocnień jak najszybciej.

Chelsea na gwałt potrzebuje klasowego skrzydłowego. Po odejściu Edena Hazarda, który latem podpisał kontrakt z Realem Madryt, na jego pozycji jest bardzo widoczna luka. Klub poszukuje zawodnika, który choć w małym stopniu pokryje deficyt bramek, który pojawił się po transferze Belga.

Chelsea zapewniła sobie miejsce w fazie pucharowej Ligi Mistrzów po wygranym 2:1 meczu z Lille. Obecnie zajmuje również czwarte miejsce w Premier League, lecz pomimo dobrego startu, drużyna Lamparda nie jest kompletna. Brakuje bramek i asyst, które były ogromnym atutem gry Hazarda.

Podczas swojego pobytu w Chelsea Hazard strzelił 110 bramek i zaliczył 92 asysty w 352 meczach, co w ogromnym stopniu pomagało zespołowi.

Czytaj również: Zwolnienie Carlo Ancetottiego z Napoli stało się faktem. Oficjalny komunikat klubu!

W letnim oknie Chelsea było objęte zakazem transferowym. Nowy szkoleniowiec postanowił wykorzystać okazję i dał szansę kilku młodym zawodnikom z akademii, a niektórzy z nich bardzo rozwinęli się pod jego wodzą. To jednak nie wystarczy.

Lampard zapytany po mecz z Lille o zimowe plany transferowe, stanowczo odparł, że priorytetem jest znalezienie następcy Edena Hazarda.

-Myślę, że będziemy bardziej elastyczni w kwestii transferów. Od tego momentu zaczną się zapewne dyskusje na temat tego, na jakiej pozycji potrzebujemy wzmocnień. Oczywiście po odejściu Edena straciliśmy wiele szans bramkowych i kreatywności na jego pozycji. To jest kluczowa kwestia – powiedział Lampard.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1180 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.