Celtic FC chce Kamila Grosickiego! Życiowa szansa Polaka?

Foto: Flickr

Kamil Grosicki może stać się bohaterem hitowego transferu. Okazuje się, że o reprezentanta Polski zabiega Celtic Glasgow! Na tym etapie kariery ten kierunek jest dla Grosika niemal wymarzony.

Według doniesień „The Scottish Daily Mail” ostatnie dni okna transferowego mogą być kluczowe dla dalszej kariery Kamila Grosickiego. Polskim skrzydłowym interesuje się bowiem jeden z najbardziej znanych europejskich klubów – Celtic. Na Grosika przychylnym okiem patrzy szkoleniowiec Neil Lennon, który jeszcze zimą pragnie w znaczący sposób wzmocnić siłę ofensywną.

Szkockie media informują, że oprócz Polaka pod uwagę brani są również Niclas Eliasson z Bristol City oraz Mehrdad Mohammadi z Deportivo Alaves. Jednakże to nasz rodak jest numerem jeden na liście życzeń trenera Celticu. Dużą rolę odgrywa jego doświadczenie i regularne występy w reprezentacji.

Czytaj również: TOP5 lig w Europie: analiza sytuacji tuż za półmetkiem

Kamil Grosicki w trzydziestu spotkaniach strzelił osiem goli i cztery razy asystował. W Hull gra nieprzerwanie od 2017 roku, a kontrakt obowiązuje go do czerwca tego roku. Klub może jednak skorzystać z opcji przedłużenia umowy o kolejny sezon. Może też na zawodniku coś zarobić sprzedając go pod jeszcze zimą.

Kierunek Glasgow jest idealny na tym etapie kariery Grosickiego. Zawodnik ma już swoje najlepsze lata za sobą. W Celticu może liczyć przede wszystkim na regularne występy i walkę o tytuł mistrza kraju. Będzie tam na pewno ceniony za swoje doświadczenie i jako charakterny zawodnik z pewnością zyska uznanie kibiców. W szkockim klubie ma również większe szanse na pokazanie swoich umiejętności w europejskich pucharach. Transfer zapewne nie dojdzie do skutku, ale jeśli już się odbędzie, Kamil z pewnością może na nim tylko zyskać.

View this post on Instagram

🟠⚫️🟠

A post shared by Kamil Grosicki (@kamilgrosicki10) on

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1243 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.