CAS uwzględnił apelację Neymara. Brazylijczyk zagra w Lidze Mistrzów szybciej niż się spodziewano

Foto: Flickr

Zawieszenie Neymara w Lidze Mistrzów zostało zredukowane do dwóch meczów. Taką decyzję wydał Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS).

Brazylijczyk został zawieszony za obrażanie sędziów po meczu PSG – Manchester United, po którym francuski zespół w sensacyjny sposób odpadł z Ligi Mistrzów.

Neymar był kontuzjowany i podczas meczu siedział na trybunach. Po spotkaniu opublikował wulgarne komentarze na temat arbitrów i sędziów zajmujących się systemem VAR, którzy wg niego podejmowali decyzje na niekorzyść PSG.

Czytaj również:

PKO BP Ekstraklasa: Pogoń odskakuje rywalom, bezbramkowy remis w szlagierze

Początkowo kara została ustalone na trzy mecze zawieszenia, obecnie została zredukowana do dwóch.

Orzeczenie oznacza, że Thomas Tuchel będzie miał do dyspozycji Neymara już 22 października w meczu przeciwko Club Brugge.

Brazylijczyk teoretycznie najcięższe mecze obejrzy trybun. W środę PSG zmierzy się z Realem Madryt, a dwa tygodnie później z Galatasaray w Stambule.

Oświadczenie CAS brzmi:

„CAS wydał ostateczną decyzję w apelacji francuskiego klubu Paris Saint-Germain i zawodnika Neymar Da Silva Santos Jr. przeciwko decyzji podjętej przez Organ Apelacyjny Uefa w dniu 18 czerwca 2019 r.

„Stwierdzono, że zawodnik obraził urzędników meczowych za pośrednictwem mediów społecznościowych pod koniec meczu Ligi Mistrzów Paris St-Germain vs Manchester United w dniu 6 marca 2019 r. I został ukarany zawieszeniem na 3 mecze rozgrywek Uefa, w których piłkarz mógłby wystąpić. Po odwołaniu złożonym w dniu 18 lipca 2019 r. zarówno przez Paris Saint-Germain, jak i przez gracza, ta procedura CAS została skierowana do jedynego arbitra, prof. Ulricha Haasa (Niemcy).

„W siedzibie CAS odbyło się przesłuchanie w dniu 13 września 2019 r., Podczas którego strony i ich przedstawiciele prawni zostali wysłuchani. Zgodnie z art. 15 ust. 1 lit. b Regulaminu dyscyplinarnego UEFA, który przewiduje minimalne zawieszenie dwóch mecze w przypadku „obraźliwego języka” skierowanego do sędziego, Sędzia częściowo uwzględnił apelację i zmniejszył zawieszenie nałożone przez Uefę na Neymar Jr. do dwóch (2) meczów zawodów Uefa, do których w innym przypadku byłby uprawniony. uzasadnienie zostanie opublikowana przez CAS za kilka tygodni. ”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 967 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Gwiazdy ATP w Australii, czyli jak dobrze wejść w 2020 rok! | Format Sportowy
  2. Środa z Ligą Mistrzów: starcie gigantów w Paryżu | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.