Buffon nadal w grze! Legendarny bramkarz bliski nowego kontraktu z Juventusem!

Foto: Wikipedia

Futbolowa przygoda Gianluigiego Buffona jeszcze się nie kończy. Portal goal.com informuje, że 42-latek niemal na pewno przedłuży kontrakt z Juventusem o kolejny sezon.

Mistrz świata z 2006 roku jest bliski podpisana nowego kontraktu, który ma być ważny do czerwca 2021 roku. Legendarny bramkarz nie zamierza jeszcze wieszać swoich rękawic na kołku.

Buffon już od dłuższego czasu pokazuje, że fizycznie jest w bardzo dobrej formie i zapewnia, że piłkarska emerytura nie jest jeszcze dla niego. W obecnym sezonie rozegrał 11 spotkań dla Starej Damy, w których puścił dziewięć bramek. W obecnym zespole pełni rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego.

Czytaj także: „Kładziecie na szalę ludzkie życie” – mocne słowa do środowiska piłkarskiego

Legenda piłkarskiego świata była związana z Juventusem przez 17 lat. Po tym jak w 2018 roku przeniósł się do PSG, niektórym kibicom pękły serca. Jednakże po roku gry poza Turynem, wrócił na Allianz Stadium.

-Władze PSG przekazały mi, że w przyszłym sezonie mogą mi zaoferować jedynie rolę drugiego bramkarza. Tym samym miałem wiele czasu na przemyślenia i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tak wielkich pieniędzy i ostatecznie odrzucić ofertę pozostania na kolejny sezon. W wieku 41 lat nadal chcę odczuwać emocje. Potrzebuję odpowiedniej dawki adrenaliny – powiedział Buffon po odejściu z PSG.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1014 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.