Brazylijski talent trafi do FC Barcelony! Transfer na ostatniej prostej

Foto: Pixabay

Hiszpańska Marca informuje, że do Barcelony trafi niebawem bardzo utalentowany Brazylijczyk – napastnik, Gustavo Maia.

Brazylijski talent nie zadebiutował jeszcze w seniorskim zespole Sao Paulo, a już cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród najlepszych światowych klubów.

Pierwsze kroki w celu pozyskania Mai poczynili działacze Liverpoolu, Barcelony i Atletico Madryt. Największe szanse na sukces ma jednak Blaugrana, która zawarła już wstępną umowę z obecnym klubem młodziutkiego Brazylijczyka i zapewniła sobie prawo pierwokupu.

Czytaj także: Sensacyjne wieści z Włoch! Juventus ustawia się w kolejce po Arkadiusza Milika!

-Barcelona zapewniła już sobie opcję wykupu Gustavo do końca sezonu. Jeśli jednak chce go u siebie, musi nam w sumie zapłacić 25 milionów reali (4,5 miliona euro). Jeśli na ten krok się nie zdecyduje, ten milion pozostanie u nas – przyznał w ESPN Sport Alexandre Passaro, dyrektor wykonawczy brazylijskiego Sao Paulo.

Eksperci twierdzą, że 19-latek to najbardziej obiecujący talent akademii piłkarskiej Tricolor Paulista, do której dołączył w 2014 roku z Morumbi.

Barcelona zapłaciła już za piłkarza milion euro i ma dopłacić jeszcze 3,5 miliona do końca czerwca, aby uzyskać 70% kontroli nad kartą zawodnika. Blaugrana musi się pospieszyć, ponieważ Atletico i Liverpool nie zamierzają odpuścić wyścigu po 19-latka.

Napastnik niemal na pewno stanie się zawodnikiem Barcelony, ponieważ suma jest niska, jak na mistrza Hiszpanii oraz dlatego, że Katalończycy poszukują przyszłościowego snajpera, który mógłby zastąpić Luisa Suareza.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.