Belgia podjęła decyzję. Roberto Martinez zostaje na stanowisku!

Reprezentacja Belgii zawiodła oczekiwania swoich kibiców na EURO 2020. Mimo tego ich szkoleniowiec Roberto Martinez jest pewny zachowania posady.

Belgowie byli faworytami do wygrania w turnieju, ale uznali wyższość Włochów i odpadli już w ćwierćfinale rozgrywek.

Czytaj także: Z Ligi Europy do Radomiaka Radom! Sensacyjny transfer beniaminka Ekstraklasy!

Belgijska federacja piłkarska nie planuje żadnych drastycznych zmian, a w szczególności na posadzie selekcjonera. Roberto Martinez zachowa swoją funkcję.

– Dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowania do wrześniowych i październikowych meczów w eliminacjach mistrzostw świata. Roberto Martinez zostaje na stanowisku. Nie ma powodu, żeby dokonywać zmian w sztabie kadry – powiedział Peter Bossaert, sekretarz generalny belgijskiej federacji piłkarskiej.

– Nie sądzę, by Martinez zrezygnował. Nie mamy z nim żadnego problemu. Jego praca jest oceniana na bieżąco – dodał działacz.

Roberto Martinez prowadzi Belgów od 2016 roku. Największy sukces odniósł na mundialu w Rosji, gdzie poprowadził swój zespół do zdobycia trzeciego miejsca.

Jedyna zmiana, która czeka reprezentację Belgii to odejście ze sztabu Thierry`ego Henry`ego. Francuz już ogłosił swoje odejście z kadry.

O Paweł Gębusiak 1591 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.