Baza treningowa Polaków na EURO 2020 wybrana! Tym razem to nie Arłamów…

Foto: Flickr

Wybrano bazę treningową, w której Polacy przygotują się do Euro 2020. Tym razem nie będzie to Arłamów, a Opalenica! Takiego wyboru bazy dokonały władze PZPN.

Przegląd Sportowy informuje, że Polski Związek Piłki Nożnej wynrał ośrodek, w którym reprezentacja Polski ma zamiar przygotować się do mistrzostw Europy. Ekipa Jerzego Brzęczka będzie szlifować formę do tej wielkiej imprezy w Opalenicy. Już w październiku władze PZPN wykluczyły udział ośrodka w Arłamowie, gdzie Polacy przegotowywali się do Euro 2016 i Mundialu 2018.

Czytaj również:

Kto obejmie stery w Bayernie Monachium? Jest trzech faworytów w wyścigu po fotel trenera

Polacy będą zakwaterowani w hotelu Remes, umiejscowionym przy kompleksie boisk treningowych, na których Portugalczycy przygotowywali się do Euro 2012. Kompleks znajduje się zaledwie 30 km od lotniska w Poznaniu, co ma ogromne znaczenie, ponieważ Euro 2020 będzie rozgrywane w aż 12 miastach rozsianych po całej Europie.

Mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy odbywać się będą w Danii (Kopenhaga), Holandii (Amsterdam), Rumunii (Bukareszt), Irlandii (Dublin), Hiszpanii (Bilbao), Węgrzech (Budapeszt), Szkocji (Glasgow), Niemczech (Monachium), Azerbejdżanie (Baku), Rosji (Petersburg), Włoszech (Rzym) i Anglii (Londyn).

Losowanie fazy grupowej odbędzie się 30 listopada o godz. 17:00 w Bukareszcie.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1103 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.