Ansu Fati wybierze Hiszpanię? Selekcjoner walczy o cudownego dzieciaka z Barcelony

Menedżer reprezentacji Hiszpanii Roberto Moreno chce, aby jego federacja piłkarska zrobiła wszystko co w jej mocy, aby przekonać cudownego dzieciaka z Barcelony Ansu Fatiego do tego, by w przyszłości reprezentował drużynę z Półwyspu Iberyjskiego.

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) jest zaskoczona szybkim rozwojem 16-latka, który strzelił swojego drugiego gola w drugim występie w wielkiej Barcelonie.

Czytaj również:

Liverpool ma problemy przed Ligą Mistrzów! W meczu z Napoli zabraknie aż trzech kluczowych graczy

Piłkarz jest uprawniony do gry dla Gwinei Bissau, kraju jego narodzin. W 2012 roku przeprowadził się na stałe do Hiszpanii jako dziewięciolatek, ma więc prawo do reprezentowania swojej nowej ojczyzny.

Hiszpański selekcjoner Roberto Moreno nie może zmusić Fatiego do zadeklarowania swojej lojalności wobec Hiszpanii.

– To nie jest kwestia, nad którą mam kontrolę. Ludzie z RFEF pracują nad tym, aby zdobyć Ansu [grać dla La Roja] i to będzie decyzja gracza. RFEF pracują nad zdobyciem najlepszych graczy – powiedział Moreno dla SPORT.

Hiszpania chciałaby, by Fati przysiągł lojalność wobec nich, aby uczynić go gwiazdą nadchodzących Mistrzostw Świata U-17. Fati jest w tym sezonie mocnym punktem pierwszej drużyny Barcelony. Jako pierwszy strzelił gola w wygranym 5: 2 meczu z Valencią.

16-latek został najmłodszym strzelcem w historii Barcelony, kiedy trafił w meczu z Osasuną. Teraz wystąpił w wyjściowym składzie i potrzebował zaledwie dwóch minut, aby po raz kolejny zdobyć bramkę. Cztery minuty później wynik podwyższył Frenkie de Jong, którego media nazwały piłkarzem z innej planety.

Fati nadal zaskakuje wszystkich na piłkarskim świecie, zdobywając swojego drugiego gola w seniorskiej drużynie Barcelony!

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

4 Trackbacks / Pingbacks

  1. Liverpool ma problemy przed Ligą Mistrzów! | Format Sportowy
  2. PKO BP Ekstraklasa: Pogoń odskakuje rywalom, bezbramkowy remis w szlagierze | Format Sportowy
  3. Ranking FIFA: Niemcy w dołku, spadek Polaków | Format Sportowy
  4. Czy Ansu Fati pojedzie na Mistrzostwa Świata U17? | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.