Afera dopingowa w II Lidze! Podejrzanych jest aż siedmiu zawodników Pogoni Siedlce!

Foto: Wikipedia

Aż siedmiu piłkarzy drugoligowej Pogoni Siedlce jest podejrzanych o stosowanie środków dopingujących. Śledztwo prowadzi Polska Agencja Antydopingowa oraz Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Oficjalny komunikat głosi:

” Polska Agencja Antydopingowa informuje, iż wszczęła postępowanie w zakresie podejrzenia stosowania metody zabronionej w postaci infuzji dożylnych przez 7 zawodników piłki nożnej należących do Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Siedlce.”

Czytaj również:

W drodze po Złotą Piłkę: Lewandowski najlepszym piłkarzem 9. kolejki Bundesligi

Przegląd sportowy dodaje, że zawodnikom grozi nawet cztery lata dyskwalifikacji. Nazwisk poszczególnych piłkarzy nie ujawniono. Zawodnicy mieli dostawać kroplówki na tydzień przed meczem ligowym z Górnikiem Łęczna. Substancje podawane graczom są dozwolone, ale sposób ich podawania i dawkowanie odbiegają od przyjętych norm.

Polska Agencja Antydopingowa przekazała akta dla Prokuratury Krajowej oraz Prokuratury Okręgowej w Lublinie, która rozpoczęła postępowanie w sprawie narażenia zawodników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez nieprzestrzeganie procedur medycznych. Mowa o czynie z art. 160 § 1 kk w zbiegu z art. 48 ust. 2 ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 r. o zwalczaniu dopingu w sporcie w zw. z art. 11 § 2 kodeksu karnego. Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

Ponadto siedlecka policja przeszukała budynki będące własnością Pogoni Siedlce i zabezpieczyła przedmioty i dokumenty medyczne mogące mieć kolosalne znaczenie w tej sprawie. Pobrane zostały także materiały do badań kontrolnych, które wykona Polska Agencja Antydopingowa.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1148 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.