NBA: Prawda o transferze Kemby Walkera. Dlaczego opuścił Charlotte Hornets?

Foto: Flickr

Dlaczego Kemba Walker nie został w Charlotte Hornets na kolejny sezon NBA? Odpowiedź jest prosta – oferowali za mało pieniędzy.

Charlotte Hornets zaoferowali Walkerowi „jedynie” 160 milionów dolarów. To o 60 milionów mniej niż jego maksimum. Co prawda, Walker nie zażądał od szerszeni pełnego supermaxu.

Czytaj także:

NBA: Kevin Durant nigdy nie był częścią Golden State Warriors

-Mieliśmy z nim wspaniałe lata, ale nie dostaliśmy się do play-off. Co się zmieni w przyszłym sezonie? Musimy się cofnąć i spojrzeć na to gdzie byliśmy i dokąd zmierzamy. Musimy wyznaczyć kurs, który da nam szansę na zbudowanie czegoś trwałego. Mamy na to rok lub dwa – powiedział Mitch Kupchak.

Kupchak bronił również zespołu przed głosami mówiącymi, że powinni prędzej wymienić Walkera, niż pozwolić mu po prostu odejść do Boston Celtics.

-Każda oferta wymiany dotyczyła wyboru w drafcie, a to jest zawsze loterią. Wcielenie młodego gracza do gry zajmie trzy lub cztery lata, nie wiadomo jak dobry on będzie. Chcieliśmy, aby Kemba z nami pozostał, ale na właściwych warunkach – podsumował Kupchak.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 1096 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

2 Trackbacks / Pingbacks

  1. Nie zmarnować sukcesu koszykarzy! Czy czekają nas tłuste lata? | Format Sportowy
  2. NBA: Bradley Beal - Najbardziej niedoceniony gracz NBA | Format Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.