Spokój na wykresie złota w oczekiwaniu na Fed

Po piątkowym tąpnięciu notowań złota, bieżący tydzień na tym rynku rozpoczyna się spokojnie. Ceny złota delikatnie odbijają się w górę, obecnie poruszając się w rejonie 1465-1470 USD za uncję przy niewielkiej zmienności. Kolejne dni na tym rynku mogą przynieść jednak bardziej nerwowe ruchy.

Inwestorzy na rynku złota w tym tygodniu wyczekują informacji ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej w kwestii stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Co prawda Fed raczej pozostawi stopy na niezmienionym poziomie, jednak zapewne przedstawi przy okazji jakieś wskazówki dotyczące swoich dalszych działań. Jastrzębie nastawienie Fed mogłoby zadziałać pozytywnie na wycenę amerykańskiego dolara i negatywnie odbić się na cenach złota.

Oprócz działań Fedu, istnieje jednak drugi – mało przewidywalny – czynnik wpływający na ceny złota. Chodzi oczywiście o amerykańsko-chiński konflikt handlowy, którego koniec wciąż jest niepewny. Teoretycznie, w najbliższy weekend powinna wejść w życie nowa runda podwyższonych ceł na dobra chińskie importowane do USA o wartości 156 mld USD. Jeśli do tego czasu nie zostanie wypracowane tzw. porozumienie pierwszej fazy, a cła zostaną wprowadzone, to kapitał może z powrotem zacząć uciekać w stronę „bezpiecznych przystani”, do których należy złoto.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.