Spadek liczby funkcjonujących wiertni ropy naftowej w USA

foto: pixabay

Dzisiejsza sesja na rynku ropy naftowej na razie przynosi przewagę strony podażowej. Cena ropy WTI spadła poniżej 58 USD za baryłkę, podczas gdy notowania ropy Brent zniżkowały poniżej 63 USD za baryłkę. Kolejne godziny na tym rynku mogą być spokojne, głównie ze względu na brak aktywności amerykańskich inwestorów ze względu na dzisiejsze Święto Dziękczynienia.

Wczorajsze dane dotyczące zapasów ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wsparły sprzedających na rynku tego surowca. Departament Energii USA potwierdził szacunki Amerykańskiego Instytutu Paliw, pokazując ubiegłotygodniowy wzrost zapasów ropy w USA. Dodatkowymi negatywnymi akcentami były informacje o znaczącej zwyżce zapasów benzyny w tym kraju, jak również o kolejnym wzroście produkcji ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych, sięgającej w minionym tygodniu rekordowych 12,9 mln baryłek.

Negatywny wydźwięk danych dotyczących zapasów był częściowo neutralizowany przez dane zaprezentowane przez Baker Hughes, dotyczące liczby funkcjonujących wiertni ropy w USA. Ze względu na dzisiejsze święto w USA, raport ten wyjątkowo został opublikowany wcześniej (w środę zamiast w piątek). W publikacji tej podano, że liczba funkcjonujących punktów wydobycia ropy w USA spadła o 3 do poziomu 668. Ten fakt potwierdza ostrożne podejście amerykańskich firm wydobywczych do inwestycji w infrastrukturę wydobywczą.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.