SONDAŻ: 44% POLAKÓW NIE SPODZIEWA SIĘ OTRZYMAĆ PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH W TYM ROKU

foto: sitebuilderreport.com

Warszawa, 23.12.2022 r.

SONDAŻ: 44% POLAKÓW NIE SPODZIEWA SIĘ OTRZYMAĆ PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH W TYM ROKU

Ponad 1/3 z nas jeszcze nie zakupiła świątecznych prezentów choć wigilia już jutro, a blisko połowa z nas nie spodziewa się otrzymać prezentu w ogóle, wynika z najnowsze badań. Kupując podarki w ostatniej chwili, planujemy wydać blisko 0,5 tys. zł. Wśród najpopularniejszych prezentów przygotowanych lub kupionych „za pięć dwunasta”, znajdują się m.in. pieniądze, bony podarunkowe oraz elektronika i małe AGD, cyfrowe gry i muzyka oraz dostęp do platform TV i streamingowych. Dominują zatem praktyczne i niedrogie gifty.

Święta Bożego Narodzenia 2022 już jutro, ale jak pokazują najnowsze badania Gonet.tv, aż 34%  z nas jeszcze nie zakupiła prezentów, zatem zajmie się tym tematem dopiero dziś lub jutro. Jednak to co w tym roku liczy się dla rodaków najbardziej, to przede wszystkim praktyczne i w miarę tanie upominki. Wynika, to przede wszystkim z pogarszających się nastrojów, szalejącej inflacji, wojny za wschodnią granicą oraz nadciągającego kryzysu ekonomicznego. W efekcie, Polacy zaczęli ograniczać wydatki oraz w wielu przypadkach po prostu oszczędzać pieniądze. Niestety, ofiarami tych ostatnich działań będą także Święta Bożego Narodzenia oraz nasze prezenty. Stąd może wynikać fakt, że upominków pod choinką spodziewa się w tym roku tylko 56% respondentów badań GONET.TV. Według badanych, wydamy na organizację świąt w 2022 roku średnio 1311 zł, a na same prezenty zamierzamy przeznaczyć 462 zł. Gonet zapytał także Polaków, jakie prezenty zamierzają sprawić swoim najbliższym w ostatniej chwili. Poniżej lista:

TOP 10 PREZENTÓW ŚWIĄTECZNYCH NA OSTATNIĄ CHWILĘ

  1. Pieniądze 24,1%
  2. Bony na zakupy 17,9%
  3. Elektronika i małe AGD, cyfrowe gry i muzyka, dostęp do platform TV i streamingowych 16,7%
  4. Kosmetyki i perfumy 15,3%
  5. Biżuteria 8,9%
  6. Odzież 6,1%
  7. Obuwie 2,9%
  8. Książki 1,6%
  9. Praktyczne gadżety 1,5%
  10. Wypoczynkowy wyjazd weekendowy lub krótki urlop 1,3%

Na pierwszym miejscu w rankingu „TOP 10 prezentów świątecznych na ostatnią chwilę” uplasowała się, tyle praktyczna, co przydatna w dzisiejszych czasach gotówka, którą wybrał blisko co czwarty respondent. Drugie miejsce (17,9%) zajęły również użyteczne bony na zakupy lub podarunkowe. Elektronikę, małe AGD, cyfrowe gry i muzykę, dostępu do platform TV i streamingowych zamierza podarować co piąty z nas. Ta kategoria z wynikiem 16,7% wskazań, zajęła trzecie miejsce na podium tegorocznego rankingu. Na czwartym miejscu (15,3%) znalazły się kosmetyki i perfumy, a pierwszą piątkę najpopularniejszych prezentów zamyka biżuteria, którą wybrało 8,9% badanych.

Raport z badania „Świąteczny prezenty Polaków na ostatnią chwilę 2022” zostały przygotowany przez Gonet.tv, w oparciu o wyniki badania opinii publicznej, które zostało przeprowadzone techniką CAWI, w dniach 16-18 grudnia 2022 r., na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków liczącej 1126 osób.

***

O GONET.TV

Platforma umożliwia nowoczesne oglądanie telewizji online za pomocą internetu i oferuje następujące korzyści: najniższą cenę na rynku, nagrywanie i oglądanie programów do 30 dni wstecz, pauzę i przewijanie podczas transmisji na żywo, dostęp do blisko 130 stacji, w tym kanały premium w niskiej cenie oraz łatwą obsługę. A także sekcja “To najlepsze z TV” z ponad 12700 najlepszych filmów oraz ponad 1900 seriali, dokumentów i programów dla dzieci. GONET.TV działa na telewizorze, telefonie komórkowym, tablecie i komputerze.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.