Sesja z „weekendową dynamiką”

foto: pexels

Wtorkowa sesja na GPW zakończyła się minimalnym ruchem indeksu WIG20, który zakończył sesję na poziomie 1735 pkt, czyli równo z wczorajszym zamknięciem. Z indeksu WIG20 najlepiej poradziło sobie Dino Polska, które odnotowało wzrost w wysokości 4,80%. Największe spadki odnotował PKN Orlen, który stracił 3,60%. Zdaje się, że podczas dzisiejszej sesji inwestorzy pozostawali jeszcze myślami i nastrojami w wyjazdowym długim weekendzie, ponieważ dzisiejsza sesja upłynęła bez większych wydarzeń zarówno w kwestii makro, jak i mikro.

Dzisiejsza sesja giełdowa przynosi spadki cen walorów spółki Columbus Energy w związku z reakcją rynku na wyniki finansowe za II kwartał 2022 roku. Spółka energetyczna wygenerowała 41,65 mln zł straty netto przypadający akcjonariuszom wobec zeszłorocznego zysku na poziomie 4,88 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 36,62 mln zł względem 6,69 mln zł zysku operacyjnego zaksięgowanego rok temu. Wynik EBITDA odnotował stratę na poziomie 32 mln zł (w Q2 2021 spółka odnotowała 10 mln zł).

Ponadto UOKiK postawił zarzuty Jeronimo Martins Polska, właścicielowi sieci sklepów Biedronka. Według urzędu przekazy reklamowe dotyczące akcji promocyjnej „Tarcza Biedronki Antyinflacyjna” mogły wprowadzać konsumentów w błąd w zakresie zasad skorzystania z promocji – podał UOKiK w komunikacie prasowym.

Dzisiejsza sesja giełdowa pozostawia inwestorów w błogim nastroju weekendowego zrelaksowania, któremu sprzyja również aura za oknem, jednak czy są to „miłe złego początki” i „cisza przed burzą” okaże się już jutro, gdy poznamy dane dot. PKB naszego kraju oraz w piątek, gdy zostaną opublikowane dane z rynku pracy. A jest to bardzo istotne z punktu widzenia ewentualnych ruchów w zakresie polityki monetarnej. Nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się weekendowym nastrojem … dopóki możemy.

Maciej Kietliński

Ekspert Rynku Akcji, XTB

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.