Rynek FX czeka na informacje z FED

foto: pexels

Po południu nie widać nowej fali osłabienia dolara, a rynek nieco koryguje to, czego byliśmy świadkami rano, gdzie rynek pozycjonował się pod dzisiejszy FED. Dotychczas informacje napływające z banku centralnego miały raczej „gołębi” charakter, co wspierało spekulacyjny rajd aktywów i osłabiało dolara. Problem jednak w tym, że dzisiaj wieczorem FED raczej nic nowego nie zaoferuje, a techniczne niuanse związane z funkcjonującymi już programami wsparcia, raczej nie będą pretekstem do kolejnego silnego ruchu – co było widać wczoraj, kiedy to FED postanowił przedłużyć je o 3 miesiące do końca roku. Znacznie ważniejsze będzie wrześniowe posiedzenie, gdzie Rezerwa najpewniej zrobi wstępne podsumowanie ostatnich działań, oraz nakreśli dokładniejsze ramy dla forward guidance.

EURUSD

Wykres dzienny EURUSD

Z technicznego punktu widzenia nie można odrzucić scenariusza wyjścia na nowe szczyty ponad 1,1780. Ruch ten może nie być jednak trwały i niewykluczone, że potencjalny kanał wzrostowy będzie respektowany (okolice 1,1820). Uwagę zwraca możliwość pojawienia się dywergencji wzrostowej na oscylatorze RSI9.

Dla przypomnienia – komunikat po posiedzeniu FED pojawi się dzisiaj o godz. 20:00, a 30 minut później rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem Jerome Powell’a.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.