Rynek akcji: XTB, PKO BP

foto: pixabay

Wczorajsza sesja na krajowym rynku ponownie nie przyniosła większych zmian indeksu WIG, przy jednym z najniższych tegorocznych poziomów obrotów. Także na rynkach zachodnioeuropejskich sesja upłynęła bez większych wahań i emocji, czemu sprzyjało względnie puste kalendarium makro (chociaż uwagę zwracał słaby poranny odczyt o zamówieniach w niemieckim przemyśle). W Stanach Zjednoczonych z kolei kolejna sesja wzrostów, w efekcie S&P500 zbliżył się do historycznych rekordów ze stycznia br., do których brakuje indeksowi już tylko ok. 0,8%.

Z perspektywy krajowej więcej działo się w obrębie spółek. Potężny spadek, o ponad 57%, zaliczyła spółka British Automotive Holding, po informacji o wypowiedzeniu przez Jaguar Land Rover Limited umowy importerskiej (umowa wygaśnie 1 sierpnia 2020 r.). Ponad 6%, wzrost z kolei zaliczył XTB, po publikacji dobrze odebranych wstępnych wybranych danych finansowych i operacyjnych za I półrocze 2018 r.

W kalendarium na dziś uwagę zwracają opublikowane o poranku dane z Niemiec – dynamika produkcji przemysłowej oraz bilans handlu zagranicznego. Obie publikacje wypadły poniżej oczekiwań rynkowych. Dzisiejsze odcięcie dywidendy na PKO BP będzie obciążać notowania (cenowej wersji) indeksu WIG20. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.