Środa przyniosła niewielką korektę na krajowym rynku, przy podwyższonych obrotach, przekraczających 1 mld zł. Umiarkowanemu osłabieniu uległ złoty, zarówno do EUR jak i USD, co można wiązać z powrotem (po chwilowym uspokojeniu) do silniejszej deprecjacji na wybranych walutach EM (jak Argentyny, czy Turcji). W otoczeniu zewnętrznym kolejny udany dzień przede wszystkim dla Amerykanów – główne indeksy zanotowały solidne zwyżki, S&P500 i Nasdaq Comp. z nowymi rekordami, a jednym z najmocniej rosnących sektorów okazały się ponownie spółki technologiczne, a więc koń pociągowy obecnej, najdłuższej w historii, hossy na rynku amerykańskim. Sentyment wspierać mógł m.in. pozytywna, druga estymacja dynamiki PKB w II kw. 2018 r. (rewizja w górę, do 4,2%, choć oczekiwano rewizji w dół, do 4,0%).
Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe opublikowały m.in. PZU, PGNiG i Budimex. Zysk netto ubezpieczyciela, przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej, okazał się w II kw. br. o 2% wyższy od konsensusu PAP i jednocześnie o 55% wyższy niż przed rokiem. Zaraportowane wyniki przez Budimex i PGNiG nie zaskoczyły (obie spółki publikowały już wcześniej wyniki szacunkowe).
W kalendarium na dziś uwagę zwracają m.in. wstępny odczyt CPI z Niemiec oraz dynamika dochodów i wydatków Amerykanów. Notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie wskazują dziś lekkie minusy, pomimo wczorajszej kontynuacji hossy na Wall Street. /Paweł Szewczyk/
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis