Rynek akcji: Play, Gino Rossi, Monnari

foto: flickr, GPW

Początek tygodnia przyniósł kontynuację problemów tureckiej liry, co wywierało presję na aktywa EM, ale już w znacznie mniejszym stopniu niż w piątek. Na krajowym rynku akcji, pomimo odbicia na WIG20, co pociągnęło za sobą wzrost WIG, szerokość zwyżki nie może zadowalać – spadły indeksy spółek o małej i średniej kapitalizacji, także w gronie spółek z WIG20 jedynie 7 spółek zanotowało wzrosty, a 12 zniżkowało. Rynek ciągnęły w górę notowania przede wszystkim krajowych rafinerii (PKN Orlen, Lotos – przy braku cenotwórczych komunikatów ze strony spółek) oraz CD Projekt. Na rynku amerykańskim sesja z umiarkowanymi spadkami.

Po zamknięciu poniedziałkowej sesji raport półroczny opublikował PLAY. Wyniki II kw. 2018 r. są lepsze od konsensusu PAP (na poziomie operacyjnym i zysku netto na akcjonariuszy jednostki dominującej o kilkanaście procent, na skorygowanej EBITDA o 4%). Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej wzrosły z ok. 456 mln zł w II kw. 2017 r. do ok. 593 mln zł w II kw. 2018 r. Także po zamknięciu sesji Gino Rossi poinformowało o uzgodnieniu warunków finansowania spółki Simple Creative Products po dokonaniu transakcji, wobec czego zdaniem spółki spełnione zostały wszystkie kluczowe warunki postawione przez Monnari, związane z transakcją nabycia przez Monnari spółki Simple Creative Products.

Kalendarium na dziś obfituje w istotne publikacje makro, spośród których zwracamy uwagę m.in. na krajowe dane o inflacji (finalny odczyt) i PKB (wstępny odczyt), taki sam, opublikowany już, zestaw danych z Niemiec (PKB nieco poniżej konsensusu, inflacja zgodna z odczytem wstępnym) + Indeks Instytutu ZEW, druga estymacja dynamiki PKB w eurolandzie czy opublikowane już dane z Chin o produkcji przemysłowej (poniżej konsensusu) i sprzedaży detalicznej (także poniżej konsensusu). /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.