Rynek akcji: Eurocash, Livechat, Grupa Azoty

foto: pixabay

We wtorek ponownie krajowy rynek wyróżnił się pozytywnie na tle globalnych giełd. Utrzymała się zatem tendencja zapoczątkowana w zeszłym tygodniu. Dodatkowym pozytywnym impulsem względem sentymentu mogła być wczorajsza informacja o przyjęciu przez rząd projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2019 r. z półrocznym vacatio legis), co w dłuższym terminie powinno służyć rynkowi poprzez dostarczenie płynności (z niską płynnością boryka się od dłuższego czasu głównie segment małych i średnich spółek). Na Wall Street sesja z niewielkimi zmianami, S&P500 w trakcie sesji pokonał kolejny, symboliczny poziom (2900 punktów), chociaż nie zdołał go utrzymać do zamknięcia.

Od zamknięcia wczorajszej sesji szereg spółek opublikowało raporty okresowe (m.in. Grupa Azoty, Eurocash, Neuca, Livechat – szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Wyniki Eurocashu za II kw. na poziomie operacyjnym i EBITDA bliskie konsensusowi rynkowemu. Znacznie lepsze od konsensusu wyniki osiągnęła z kolei Neuca (lepsze od wynikających z konsensusu marże).

W kalendarium na dziś uwagę zwraca druga estymacja dynamiki PKB Stanów Zjednoczonych w II kw. 2018 r. Pierwszy odczyt wskazywał na silne przyspieszenie PKB, do 4,1% (w ujęciu zannualizowanym kdk). /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.