Rusza konkurs inwestycyjny XTB

foto: pixabay

16 kwietnia br. startuje konkurs inwestycyjny dla studentów organizowany przez  X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. (XTB). Konkurs obejmuje inwestowanie wirtualnych środków w akcje spółek notowanych na giełdach z całego świata. Celem konkursu jest promocja inwestowania na rynku kapitałowym wśród młodych ludzi oraz edukacja na temat funkcjonowania rynków. Gra giełdowa organizowana jest we współpracy z kołami naukowymi z całej Polski i potrwa do 18 maja 2018 r. To największy tego typu konkurs w Polsce.

– W XTB stawiamy na edukację od zawsze. Dzięki uczestnictwu w konkursie studenci będą mogli poznać mechanizmy funkcjonowania rynków kapitałowych oraz nauczyć się jak inwestować w praktyce. Dajemy młodym ludziom możliwość rozwijania niezbędnych umiejętności i zdobycia doświadczenia, aby w przyszłości świadomie inwestować na rynku finansowym. Dodatkowo dla najlepszych przygotowaliśmy ofertę płatnych praktyk w XTB – mówi Jakub Paturalski, Dyrektor XTB Polska.

POCZUJ SIĘ JAK PRAWDZIWY INWESTOR DZIĘKI XTB

Od 16 kwietnia do 18 maja 2018 r. studenci będą mogli inwestować wirtualne środki w wysokości 100 tys. zł. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która osiągnie najwyższą stopę zwrotu z inwestycji. Uczestnicy gry otrzymają dostęp do profesjonalnej platformy inwestycyjnej xStation 5, na której będą mogli inwestować w czasie rzeczywistym na 16 giełdach z całego świata, m.in.: GPW, Deutsche Borse, LSE, NYSE.

– Wiedzę, którą studenci zdobywają na studiach, warto uzupełniać o elementy praktyczne: realną obserwację rynku i poznanie mechanizmów, które w rzeczywistości mają wpływ na ceny poszczególnych instrumentów finansowych. Dzięki wirtualnej grze z XTB, młodzi ludzie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce – dodaje Jakub Paturalski, Dyrektor XTB Polska.

Uczestnicy konkursu będą mogli poznać mechanizmy funkcjonowania rynków kapitałowych. Celem gry jest przede wszystkim propagowanie wśród młodych ludzi inwestowania na rynku kapitałowym z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi oraz ich praktyczne przygotowanie do stawiania swoich pierwszych kroków inwestycyjnych.

Patronami honorowymi konkursu są m.in.: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi
i Uniwersytet Łódzki.

Zapisać się można pod adresem: https://pl.xtb.com/gragieldowa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.