Routowana sieć optyczna obsługująca 400G

Pexels

Colt Technology Services, ogłosił, że przekształca swoją globalną sieć IQ Packet Network, wdrażając najnowocześniejsze rozwiązanie Silicon One firmy Cisco wraz z technologią 400G OpenZR+ i oprogramowaniem Segment Routing MPLS w całej sieci. Klienci będą mogli korzystać z wprowadzonych ulepszeń od września 2021 roku.

 

Wielopłaszczyznowy rozwój wprowadzany przez ​​Colt łączy wiodące w branży innowacje sprzętowe i programowe z możliwością 400G, aby zapewnić zwiększoną przepustowość i łączność definiowaną programowo dla klientów na całym świecie. W ramach tej inicjatywy, Colt wprowadza branżę w etap testowania i wdrażaniu technologii 400G OpenZR + firmy Acacia dla połączeń dalekobieżnych między aglomeracjami na odległość większą niż 200 km.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza sieć znajdowała się w czołówce innowacji technologicznych. W ciągu ostatnich kilku lat Colt i Cisco zbudowały strategiczną relację skoncentrowaną na innowacjach i cieszymy się, że możemy nadal przesuwać granice technologiczne. Wiemy, że zapotrzebowanie na usługi o bardzo dużej przepustowości cały czas rośnie. Dzięki wykorzystaniu technologii Cisco w określonych warstwach naszej sieci otrzymamy skalowalną i wydajną rdzeniową sieć pakietową, która spełnia wymagania naszych klientów na całym świecie w zakresie łączności – powiedział Vivek Gaur, wiceprezes ds. inżynierii sieciowej Colt.

 

Od momentu uruchomienia IQ Network w 2016 roku Colt kontynuuje wprowadzanie innowacji w sieci nowej generacji poprzez szeroki program inwestycyjny, testowanie i wdrażanie najnowocześniejszych technologii. Z Cisco ściśle współpracuje od 2019 roku w celu optymalizacji i ewolucji sieci IQ od 100G do 400G. Tym samym dostawca chce zapewnić sobie, że będzie w stanie sprostać wzrostowi zapotrzebowania na usługi szerokopasmowe, które zwiększa się wykładniczo i pozostać gotowym do wspierania cyfrowych transformacji organizacji na całym świecie.

 

Internet jest obecnie integralną częścią głównej infrastruktury państw i musi być nieustannie przekształcany, by pomóc zmieniać sposób w jaki żyjemy. Colt pomaga to przyspieszyć. Jako jeden z pierwszych dostawców sieci wykorzystuje pełne możliwości technologii 400G OpenZR+ do tworzenia spójnych połączeń optycznych między centrami danych dla połączeń między aglomeracyjnych i dalekobieżnych – podkreślił Adam MacHale, wiceprezes EMEAR Service Provider w Cisco.

 

Sprzęt Cisco Silicon One łączy warstwy sieci IP i optycznej, tworząc prostszą i bardziej skalowalną architekturę, która zapewnia oszczędność kosztów oraz zmniejsza zapotrzebowanie przestrzeni oraz energii w centrach danych i kolokację serwerów. Segment Routing MPLS rozwiązanie programowe pozwala dodatkowo „uprościć” sieć, zapewniając jednocześnie precyzyjną kontrolę gwarantującą spełnienie rygorystycznego SLA. W połączeniu z technologią 400G OpenZR+ w ramach IQ Network, Colt zapewni wysoką przepustowość i sieci definiowane programowo, spełniające dzisiejsze i przyszłe wymagania w zakresie łączności.

 

Źródło: colt.net

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.