Raporty rynek akcji GPW

foto: GPW

Czwartek przyniósł odbicie na krajowym rynku, po serii czterech z rzędu spadkowych sesji indeksu WIG. Za zwyżkę odpowiada segment największych spółek, WIG20, znacznie słabiej zachowały się za to indeksy mWIG40 i sWIG80. W przypadku tego ostatniego, przebity został poziom 14 000 punktów i najbliższym „technicznym” wsparciem wydaje się być listopadowy dołek na poziomie ok. 13 700 pkt., do którego brakuje już raptem niecałe 2%. Wyraźna poprawa nastąpiła także na Wall Street – o ile na środowej sesji (po serii kilku słabszych) siły popytu i podaży były z grubsza wyrównane (lekka przewaga „byków”), o tyle kolejne dobre raporty wynikowe spółek, w tym z najbardziej „rozgrzanego” sektora IT, skłoniły wczoraj stronę popytową do agresywniejszych poczynań.

W trakcie wczorajszej sesji Tauron opublikował ciepło przyjęte przez rynek (wzrost kursu na zamknięciu o ok. 4,8%, najmocniej w WIG20) szacunki wyników za I kw. 2018 r. Inwestorzy pozytywnie zapatrywali się m.in. na cały czas kontrolowany poziom długu do EBITDA (2,3) oraz niewygórowany CAPEX (szczegóły w Wybranych Komunikatach). Pełny raport spółka opublikuje 16 maja.

Po zamknięciu sesji PGE przekazał szacunkowe wyniki za I kw. 2018 r., zgodnie z którymi EBITDA wyniosła w tym okresie ok. 2,214 mld zł (+13,7% rdr), a zysk netto na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniósł ok. 959 mln zł (-0,5% rdr). Także wczoraj po sesji Kruk opublikował raport za I kw. br. – wyniki są lepsze od konsensusu PAP (na przychodach o ponad 3%, na zysku operacyjnym o 10%, a na zysku netto na akcjonariuszy jednostki dominującej o blisko 13%). W dzisiejszych godzinach porannych raporty kwartalne przekazały GPW (wyniki nieco lepsze od rynkowego konsensusu) oraz Wawel (wyniki poniżej konsensusu za sprawą słabszych od oczekiwań, o ok. 10%, przychodów).

W kalendarium na dzisiejszą sesję uwagę zwraca m.in. wstępny odczyt dynamiki PKB za I kw. 2018 r. w Stanach Zjednoczonych oraz finalny odczyt Indeksu Uniwersytetu Michigan, obrazującego sentyment amerykańskich konsumentów. /Paweł Szewczyk, Zbigniew Obara/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.