Raport rynku akcji: PKN Orlen, CD Projekt, Redan

foto: flickr, GPW

Po dwóch z rzędu sesjach z mocnymi wzrostami na krajowym rynku (przy obniżonych obrotach, co umniejszało ich pozytywnej wymowie), wczorajszy dzień przyniósł już cofnięcie, mimo udanej sesji w otoczeniu zewnętrznym. Środowego przebicia linii trendu spadkowego (potencjalnie pozytywny sygnał z perspektywy technicznej) nie wykorzystał wczoraj PKN Orlen, który był najmocniej zniżkującym walorem w WIG20. Na drugim biegunie znalazł się CD Projekt – wzrost o ponad 7%, nowe historyczne rekordy i awans w rankingu spółek o największej kapitalizacji przed LPP. Na Wall Street udana sesja, wspierana kolejnym dobrym odczytem wskaźnika ISM, tym razem – po poniedziałkowej publikacji dla sektora przemysłowego – dla sektora usług (powyżej konsensusu i najwyżej od lutego br.).

W dzisiejszych godzinach porannych Redan oraz jej spółka zależna, TXM, opublikowały sprzedażowe raporty miesięczne za czerwiec, które nie zmieniają wiele w obrazie spółek (problemy z progresem przychodów utrzymane). Polenergia podała po sesji komunikat o stanowisku zarządu spółki w kwestii ogłoszonego wezwania – zdaniem zarządu (powołując się na sporządzoną opinię Deloitte Advisory), zaproponowana przez PGE w wezwaniu cena (16,29 zł za sztukę) nie odpowiada wartości godziwej spółki.

Punktem dnia w dzisiejszym kalendarium makro są publikacje oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajszy raport ADP wskazał na nieco mniejszą niż w maju (i poniżej rynkowego konsensusu) zmianę zatrudnienia w sektorze prywatnym w czerwcu. Rynek oczekuje dziś m.in. utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 3,8% (najniższy poziom od kwietnia 2000 r.) i lekkiego przyspieszenia rocznej dynamiki płacy godzinowej.
/Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.