Raport Rynku Akcji: JSW, Livechat

foto: flickr/gpw

Po czterech z rzędu wzrostowych sesjach WIG i WIG20, piątek przyniósł lekką ich korektę, która nie zmienia jednak wiele w obrazie rynku. WIG20 utrzymał się powyżej 2300 punktów i znajduje się dalej w strefie, która w ostatnich miesiącach kilkukrotnie pracowała jako opór (lokalne szczyty z kwietnia, maja, lipca czy początku sierpnia). W otoczeniu zewnętrznym sesja umiarkowanie pozytywna – niewielkie wzrosty na rynkach zachodnioeuropejskich oraz nowy rekord indeksu S&P500, po cenach zamknięcia (pokonanie szczytu ze stycznia br.). Na uwagę zasługuje zauważalne piątkowe osłabienie dolara (póki co, bez kontynuacji w dniu dzisiejszym), m.in. z uwagi na generalnie gołębio odebrane wystąpienie szefa FED, Jerome’a Powella, na sympozjum w Jackson Hole (aczkolwiek wynikające raczej z niuansów słownych).

Po zamknięciu sesji raport półroczny przekazał m.in. JSW. Wyniki II kw. br., choć słabsze niż przed rokiem (m.in. z uwagi na istotny wzrost świadczeń pracowniczych), są zauważalnie lepsze od konsensusu PAP (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Także po sesji spółka Livechat poinformowała o rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych (spółka rozważa m.in., pozyskanie międzynarodowego partnera finansowego).

W kalendarium na dziś brak istotniejszych pozycji, chociaż uwagę zwracać może odczyt niemieckiego Indeksu Instytutu IFO, obrazującego sentyment wśród przedsiębiorców. Z uwagi na brak sesji na giełdzie w Londynie, dzisiejsza sesja może charakteryzować się ograniczoną zmiennością i obrotami. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.