Raport rynku akcji: Inter Cars, Kruk, Pamapol

foto: gpw

Wczorajsza sesja przyniosła lekki spadek krajowego rynku, pomimo szeregu czynników z otoczenia zewnętrznego, potencjalnie korzystnych dla sentymentu (piątkowe zamknięcie na rynkach amerykańskich, wzrosty w Azji czy na parkietach zachodnioeuropejskich), przy ponownie obniżonych obrotach. Na Wall Street trzecia z rzędu sesja solidnej zwyżki, w trakcie której S&P500 zbliżył się do lokalnego szczytu z pierwszej połowy czerwca. Na dalszy plan póki co zeszły kwestie napięć handlowych, po wprowadzeniu w piątek ceł na produkty chińskie o wartości 34 mld USD (i analogicznej odpowiedzi Chin), a uwaga skoncentrowała się na, z jednej strony, serii korzystnych odczytów makro, a z drugiej na rozpoczynającym się za oceanem sezonie wyników za II kw. (w bieżącym tygodniu zaraportuje m.in. szereg banków).

Po zamknięciu wczorajszej sesji poinformowano o zwiększeniu ceny w wezwaniu na akcje Pamapolu (zapisy trwają do 12 lipca), z 1 zł do 1,20 zł za akcję (cena wczorajszego zamknięcia to 1,11 zł za sztukę). Także po sesji Kruk poinformował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, a jednym z rozważanych scenariuszy jest pozyskanie międzynarodowego partnera finansowego, co miałoby pomóc w realizacji długoterminowego celu spółki, jakim jest „(…) stworzenie jednej z wiodących europejskich firm zarządzających wierzytelnościami i osiągnięcie znaczącej pozycji (…) w Europie Zachodniej i na innych rynkach (…)”. Z kolei jeszcze w trakcie sesji spółka przekazała wybrane dane operacyjne za II kw. br. (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Inter Cars, także w trakcie sesji, opublikował raport sprzedażowy za czerwiec br. (dynamika ponad 28% rdr, zauważalnie powyżej dynamiki rocznej za okres I półrocza br.).

Kalendarium na dzisiejszą sesję jest względnie puste, uwagę zwracać może jednak publikacja niemieckiego indeksu ZEW, badającego nastroje i opinie profesjonalistów odnośnie koniunktury gospodarczej Niemiec. /Paweł Szewczyk/

BM Alior Bank

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.