Raport rynku akcji GPW 29.07.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

GTC Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ORANGEPL Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
SANPL Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
ASMGROUP Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
BEDZIN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CELTIC Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CFI Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CITYSERV Wypłata dywidendy 0,094 euro na akcję.
ELBUDOWA Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ELEMENTAL Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ESOTIQ Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
FASTFIN Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
FMG Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
HUBSTYLE Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
IBSM Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
INVISTA Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
LIBET Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
LIVECHAT Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,60 zł na akcję.
LOKUM ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku za rok 2019 na kapitał zapasowy.
NOVATURAS Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
PBG Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PLAZACENTR ZWZA
PRIMODA Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
RAINBOW Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SFINKS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SKYLINE Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
STARHEDGE Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
VIVID Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
WINVEST Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
WORKSERV Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ABAK Walne Zgromadzenie spółki Abak zdecydowało, by z zysku za 2019 rok na dywidendę trafiło 215,6 tys. zł, co daje 0,08 zł na jedną akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
AILLERON Ailleron sprzedał udziały w spółce Hoteliga International greckiej firmie EpsilonNet – podała spółka w komunikacie. W wyniku transakcji Ailleron wygeneruje w okresie trzeciego kwartału jednorazową stratę księgową na poziomie 2,7 mln zł.
CD PROJEKT Akcjonariusze CD Projektu zdecydowali o ustanowieniu programu motywacyjnego dla pracowników spółki na lata 2020-2025. Jednym z bazowych celów programu ma być osiągnięcie przez producenta gier łącznie co najmniej 8,3 mld zł skonsolidowanego zysku netto do 2025 roku. Akcjonariusze spółki nie zgodzili się natomiast na emisję warrantów subskrypcyjnych niezbędnych do realizacji programu.
CIECH Dwa zakłady Ciechu – Ciech Pianki i Ciech Vitrosilicon – wracają do zwiększonej aktywności dzięki rosnącej liczbie zamówień – podał Ciech w informacji prasowej. W marcu spółka informowała o ograniczeniu produkcji pianek i krzemianu ze względu na spadek zamówień związany z pandemią koronawirusa.
CREEPY JAR Zysk netto Creepy Jar w pierwszym półroczu 2020 roku wyniósł 16 mln zł – podała spółka we wstępnych danych. W pierwszym kwartale spółka wypracowała 0,8 mln zł zysku.
ENERGA Energa podpisała z bankiem SMBC BANK EU AG umowę kredytową w formule ESG na łączną kwotę 120 mln euro. Finansowanie zostało udzielone na pięć lat z możliwością dwukrotnego przedłużenia o rok – podała Energa w komunikacie prasowym. Środki mogą zostać przeznaczone na cele ogólnokorporacyjne oraz inwestycyjne z wyłączeniem wydatków w obszarze energetyki węglowej.
FORTE Forte szacuje wynik EBITDA w drugim kwartale na 11,4 mln zł, co oznacza spadek o 48,8 % rok do roku – podała spółka w komunikacie.
JSW Jastrzębska Spółka Węglowa zakończyła testy na utratę wartości bilansowej aktywów. Wyniki testów wskazują na utratę wartości bilansowej aktywów trwałych w segmencie węgiel majątku Kopalni Węgla Kamiennego „Jastrzębie-Bzie” w wysokości 430,9 mln zł – podała spółka w komunikacie. Dokonanie odpisu pomniejszy wynik operacyjny JSW oraz grupy kapitałowej.
MARVIPOL Spółki celowe Marvipol Development zawarły z LaSalle Investment Management KVG dwie umowy sprzedaży nieruchomości za łącznie ok. 28,7 mln euro netto – poinformowała spółka w komunikatach.
MASTER PHARM Akcjonariusze spółki Master Pharm, Max Welt Holdings, Paweł Klita oraz Rafał Biskup wezwali do sprzedaży 7.028.494 akcji spółki, stanowiące 32,69 proc. udziału w kapitale zakładowym, po cenie 4,20 za akcję – poinformował we wtorek pośredniczący w wezwaniu mBank.
ML SYSTEM Spółka technologiczna ML System, której przychody w I półroczu wzrosły o ok. 30 %, a wynik EBITDA zwiększył się dwukrotnie, liczy na dużo lepsze drugie półrocze, jeśli nie przeszkodzi epidemia – poinformował PAP Biznes prezes Dawid Cycoń. Spółka w najbliższych dniach chce przeprowadzić bezprospektową emisję do 730 tys. akcji.
PGNiG Tauron przedłużył o osiem tygodni okres wyłączności negocjacyjnej przyznanej PGNiG w procesie sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło – podały spółki w komunikatach.
RAFAKO Strata netto grupy Rafako przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła 0,8 mln zł, podczas gdy rok wcześniej Rafako miało 1,3 mln zł zysku. Wartość portfela zamówień grupy na koniec marca 2020 roku wynosiła 2,32 mld zł, podczas gdy rok wcześniej byłó to 2,81mld zł – podała grupa w raporcie kwartalnym.
XTB Zysk netto grupy X-Trade Brokers w pierwszym półroczu 2020 r. wyniósł 293,5 mln zł wobec 5,2 mln zł zysku rok wcześniej – wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych przez spółkę. Przychody w pierwszym półroczu wzrosły do 518,2 mln zł z 88,8 mln zł przed rokiem.

 

 

Przegląd prasy

 

ALIOR Nadzór nie zamierza odpuścić Aliorowi. KNF nie może pogodzić się z uchyleniem 10 mln zł kary dla banku. Szczególnie że sąd nie zakwestionował naruszenia przepisów przy sprzedaży produktów piramidy finansowej. (s. A6-7) /DGP/
CD PROJEKT CD Projekt będzie zmieniał uchwałę. WZ uchwaliło program motywacyjny. Ale nie zgodziło się na emisję warrantów niezbędnych do jego realizacji. (s. 6) /PARKIET/
ORANGE Nie dziwi mnie ostra reakcja operatorów w Wielkiej Brytanii – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska, pytany, co dla Polski oznaczałby zakaz stosowania urządzeń chińskiego koncernu. Szuka inwestora dla światłowodu. (s. A25) /RZ/
PGG 1.     Związki odrzucają plan restrukturyzacji PGG. Zarząd spółki i Ministerstwo Aktywów Państwowych nawet nie przedstawiły przygotowanych założeń. Związkowcy pogrozili i program trafił do kosza. (s. A16) /RZ/

2.     Polska Grupa Górnicza ma poważne problemy. Zarząd, wspierany przez resort aktywów państwowych, chciał radykalnych cięć, ale związkowcy nie mieli zamiaru nawet o tym słuchać. (s. A8) /DGP/

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

INSTALKRK Kurs akcji przetestował długoterminowy opór na 21,50 zł.
MERCOR Wysoki biały korpus zmierza z kursem w rejon istotnego oporu na 10 zł.
MIRACULUM Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy konsolidację i rozpoczyna impuls popytowy.
PCCROKITA Nieudany atak na średnioterminowy opór na 57,80 zł.
POLIMEXMS Nieudany powrót powyżej przełamanego lokalnego wsparcia w rejonie 2,44 zł.
PROTEKTOR Kurs akcji przełamał istotny opór na 6,30 zł na wysokim wolumenie.
TAURONPE Formacja objęcia bessy na szczytach odbicia.
TRAKCJA Obrona lokalnego wsparcia na 2,25 zł w cenach zamknięcia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.