Raport rynku akcji GPW 29.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASSECOSE Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
COMARCH Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
EDINVEST Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,31 zł na akcję.
ELKOP Publikacja raportu za I kwartał 2020 roku.
FERRUM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
KRAKCHEM Publikacja raportu za 2019 rok.
KRVITAMIN Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,24 zł na akcję.
LUBAWA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MEDICALG Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
OEX Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
RANKPROGR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ROGNON Publikacja raportu za 2019 rok.
TATRY ZWZA
UNIMA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
WASKO Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
XTB Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,24 zł na akcję.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ASSECOBS Akcjonariusze Asseco Business Solutions zdecydowali o wypłacie 1,80 zł dywidendy na akcję z zysku netto za 2019 rok – poinformowała spółka w komunikacie.
BUDIMEX 1.     Grupa Budimex odnotowała w pierwszym kwartale 2020 roku 24 mln zł zysku netto wobec 28,8 mln zł przed rokiem – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Przychody grupy w tym okresie wyniosły 1.474,9 mln zł wobec 1.380,3 mln zł rok wcześniej.

2.     Portfel zamówień grupy Budimex wyniósł na koniec marca 2020 roku 11,97 mld zł – poinformowała spółka w raporcie kwartalnym. Wartość kontraktów podpisanych w okresie styczeń–marzec wyniosła 2,32 mld zł.

CREEPY JAR Creepy Jar sprzedał ponad 700 tys. sztuk gry „Green Hell” – podała spółka w komunikacie.
GRUPA AZOTY Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy planuje zainwestować 45 mln zł więcej w wytwórnię nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej – wynika z projektów uchwał NWZ spółki zwołanego na 25 maja. CAPEX inwestycji określono obecnie na 430 mln zł.
KOGENERA Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja szacuje, że miał w pierwszym kwartale 2020 roku ok. 203 mln zł EBITDA i ok. 132 mln zł zysku netto jednostki dominującej – poinformowała spółka w komunikacie.
NOVATURAS Strata netto operatora turystycznego Novaturas w pierwszym kwartale 2020 roku wyniosła 353 tys. euro, wobec straty na poziomie 148 tys. euro rok wcześniej – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
ORANGE 1.     Orange Polska wypracował w pierwszym kwartale 676 mln zł zysku EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (tzw. EBITDAaL), o 6 % więcej niż przed rokiem – podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes prognozowali, że spółka osiągnie wynik na poziomie 646,3 mln zł.

2.     Orange Polska pozyskał w pierwszym kwartale 152 tys. klientów usług telefonii komórkowej netto – na koniec marca baza operatora składała się z 15,436 mln kart SIM. W minionym kwartale Orange Polska przybyło netto 105 tys. kart SIM w segmencie komórkowych usług abonamentowych. W segmencie usług pre-paid firma pozyskała netto 48 tys. kart SIM.

PEKAO Bank Pekao nabył w ramach pierwszej emisji obligacji Polskiego Funduszu Rozwoju obligacje o łącznej wartości 6 mld zł – poinformował bank w komunikacie prasowym.
PGNiG PGNiG odebrało w terminalu w Świnoujściu transport amerykańskiego LNG w ramach kontraktu długoterminowego z koncernem Cheniere. To trzecia dostawa od Cheniere w ramach kontraktu i druga w tym roku – poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
SANOK 1.     Prezes Sanok Rubber Company, Piotr Szamburski ocenia, że w aktualnej sytuacji należałoby rozważyć zatrzymanie zysku netto wypracowanego w 2019 roku w spółce.

2.     Sanok Rubber Company kontynuuje prace nad przeglądem opcji strategicznych, a obecna sytuacja stwarza nowe możliwości realizacji akwizycji – wynika z wypowiedzi prezesa spółki Piotra Szamburskiego.

3.     Sanok Rubber Company, w związku ze zmniejszeniem zamówień w motoryzacji, chce na kilka miesięcy obniżyć o 20 % wymiar czasu pracy 75 % pracowników w zakładzie w Sanoku – wynika z wypowiedzi prezesa spółki Piotra Szamburskiego.

SANTANDER 1.     Santander Bank Polska obserwuje w kwietniu zwiększoną aktywność klientów, jest ona wyższa niż pod koniec marca, ale nadal niższa niż na początku roku. Bank nie ma potrzeby wsparcia płynnościowego przez NBP – poinformowali przedstawiciele banku na konferencji.

2.     Zysk netto Santander Bank Polska w pierwszym kwartale 2020 roku spadł do 170,9 mln zł z 339 mln zł rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 30 proc. poniżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się, że wyniesie on 245 mln zł. Bank zawiązał dodatkowy odpis w wysokości 119 mln zł na ryzyko wynikające z pandemii COVID-19.

VIVID Vivid Games rozszerza współpracę z QubicGames – poinformowały spółki w komunikacie prasowym. QubicGames przeportuje i wyda na Nintendo Switch kolejne cztery tytuły Vivid Games.

 

Przegląd prasy

 

LIBET Pracują wszystkie zakłady Libetu. Zainteresowanie kostką brukową nadal jest duże. (s. 05) /PARKIET/
PGNiG Ciepłownictwo to rynek bardzo silnie rozproszony, który wymaga inwestycji i który będzie przestawiał się z węgla na gaz. To dla nas szansa – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Prezes przypuszcza, że II kwartał będzie dla spółki dużo trudniejszy niż pierwszy. Zapowiada, że wszystkie rozpoczęte inwestycje będą kontynuowane. (s. A10-11) /DGP/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BIOMEDLUB Biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls popytowy?
COMARCH Kurs akcji testuje lokalny podwójny opór w rejonie 215 zł.
ENEA Czarny korpus na rosnącym wolumenie początkiem korekty?
ESOTIQ Rozkład zmian cen i wolumenów z ostatnich 2 tygodni sprzyja stronie popytowej.
INGBSK Formacja harami broniąca dołka przeceny.
ORANGE Formacja objęcia hossy na szczytach odbicia, na wolumenie.
WIRTUALNA Biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie kończy lokalną korektę?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.