Raport rynku akcji GPW 28.04.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ORANGE Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SANPL Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
ASSECOBS ZWZA ws. m.in. podziału zysku wypracowanego w roku obrotowym 2019 i wypłaty dywidendy.
BIK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
BUDIMEX Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CAPITAL Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CELTIC Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
CNT Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
DROZAPOL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
LARQ Publikacja raportu za 2019 rok.
NOVATURAS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
RELPOL Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
ROPCZYCE Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
SANOK Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
VOTUM Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
WADEX Publikacja raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

BSC DRUK AR Packaging Sweden ogłosił przymusowy wykup 179.909 akcji BSC Drukarni Opakowań po cenie 40,5 zł za sztukę – poinformował w poniedziałek pośredniczący w przymusowym wykupie Santander Biuro Maklerskie.
BUDIMEX Budimex podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad umowę o wartości 460,8 mln zł netto – podała spółka w komunikacie.
CCC CCC rozpoczyna budowę księgi popytu w ramach emisji do 6,85 mln akcji serii I i 6,85 mln akcji serii J oraz sprzedaży do 2,06 mln akcji oferowanych przez zależną od Dariusza Miłka spółkę Ultro – podało CCC w komunikacie.
DECORA Akcjonariusze Decory zdecydują 29 maja o przeznaczeniu 36 mln zł z kapitału rezerwowego na skup akcji własnych w celu umorzenia – podała spółka w projektach uchwał na WZ.
ENEA Enea Operator przyłączyła w pierwszym kwartale 2020 roku ponad 5,5 tys. źródeł odnawialnych, łącznie z mikroinstalacjami. W analogicznym okresie 2019 roku było ich nieco ponad tysiąc – podała Enea w komunikacie prasowym. Moc zainstalowanych źródeł to prawie 177 MW, co jest niemal siedmiokrotnością mocy z I kwartału 2019 roku.
GAMES OP. Gra 112 Operator po 72 godzinach od premiery na platformie Steam została sprzedana w ilości ponad 20,5 tys. sztuk w kanałach online – podał producent i wydawca gier komputerowych Games Operators.
HANDLOWY 1.     Zarząd Banku Handlowego zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu pozostawienie całego zysku netto za rok 2019 w wysokości 478,8 mln zł niepodzielonym – poinformował bank w raporcie.

2.     Agencja Fitch zmieniła perspektywę ratingu Banku Handlowego do negatywnej ze stabilnej – poinformowała agencja w komunikacie. Jednocześnie Fitch potwierdził długoterminowy rating IDR banku na poziomie „A-„.

INTERAOLT Akcjonariusze Inter RAO Lietuva zdecydowali o wypłacie 14 mln euro dywidendy z zysku za 2019 rok, czyli 0,7 euro dywidendy na akcję – podała spółka.
KRVITAMIN Walne zgromadzenie Krynicy Vitamin zdecydowało, aby spółka wypłaciła w formie dywidendy 2,94 mln zł, czyli 0,24 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.
mBANK Agencja Standard&Poor’s obniżyła perspektywę ratingu mBanku do „negatywnej” z „rozwojowej” – podała agencja oraz bank w komunikatach. Rating długoterminowy dla banku został podtrzymany na poziomie „BBB”, a krótkoterminowy na poziomie „A-2”.
MEX Zarząd Mex Polska zdecydował o zawieszeniu polityki dywidendowej w odniesieniu do zysku za 2019 rok – poinformowała spółka w komunikacie.
PGG PGG czasowo wstrzymuje większość produkcji w kopalni Murcki Staszic i ROW Ruch Jankowice od 27 kwietnia do 3 maja – podało PGG na Twitterze. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa COVID-19 i troską o bezpieczeństwo pracowników.
PKN ORLEN 1.     Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiada, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi plan uzyskania synergii z połączenia z Energą, który będzie zrealizowany w ciągu roku.

2.     PKN Orlen planuje w ciągu miesiąca przedstawić swoją wizję projektu budowy elektrowni w Ostrołęce – poinformował na konferencji prasowej prezes Orlenu Daniel Obajtek.

3.     PKN Orlen chce mieć docelowo 100 proc. akcji Energi, ale na razie skupi się na procesach inwestycyjnych w przejętej spółce – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

4.     PKN Orlen kupił w wezwaniu łącznie 331.313.082 akcje Energi – podało BM PKO BP, pośredniczące w wezwaniu.

TAURON Tauron Dystrybucja przyłączył w I kwartale tego roku blisko 12 tys. mikroinstalacji o mocy blisko 81 MW. To prawie pięć razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – podał Tauron w komunikacie prasowym.
THE FARM 51 The Farm 51 podpisał przedwstępną umowę współpracy w sprawie rozwoju gry „World War 3” – podała spółka w komunikacie. Ostateczna umowa ma zostać podpisana w ciągu 30 dni roboczych.
XTB Zysk netto grupy X-Trade Brokers w I kwartale 2020 r. wyniósł 176 mln zł wobec 0,8 mln zł zysku rok wcześniej – wynika ze wstępnych szacunków opublikowanych przez spółkę.

 

Przegląd prasy

 

PGNiG PGNiG kontynuuje poszukiwania w ZEA. Do końca roku koncern chce przeanalizować pozyskane dane. Na ich podstawie zdecyduje o dalszych działaniach na terenie koncesji w Ras al-Chajma.(s.7) /PARKIET/
   

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ALTA Formacja dna ostatniego objęcia naruszająca ostatnie minima.
INGBSK Formacja dna ostatniego objęcia w rejonie ostatnich minimów.
VISTAL Kurs akcji rozkręca odbicia na rosnącym wolumenie. Najbliższy opór to okolice 1,68 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.