Raport rynku akcji GPW 26.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

MBANK Wprowadzenie do obrotu na GPW 1.000 akcji serii E.
PGE ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za rok obrotowy 2019.
AMPLI ZWZA ws. m.in. sposobu pokrycia straty poniesionej w 2019 roku oraz dalszego istnienia spółki.
BUMECH Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
CITYSERV ZWZA
COMPERIA ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto w roku obrotowym 2019.
ENERGOINST Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MERCATOR Wypłata dywidendy 0,50 zł na akcję
MILKILAND ZWZA
NEWAG Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
OPTEAM ZWZA ws. m.in. sposobu podziału zysku za rok obrotowy 2019.
ORZBIAŁY ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
OTMUCHÓW ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019.
OVOSTAR ZWZA
PGO ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
POLICE ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
POZUD Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
PRAGMAINK Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SANWIL ZWZA ws. m.in. sposobu pokrycia straty wykazanej za 2019 r.
URSUS Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
VISTAL ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
ZAMET Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APLISENS 1.     Akcjonariusze Aplisensu zdecydowali o przeznaczeniu 2,98 mln zł z zysku za 2019 roku na wypłatę dywidendy, co daje 0,25 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.

2.     Akcjonariusze Aplisens upoważnili zarząd spółki do nabycia akcji własnych w celu umorzenia – podała spółka w komunikacie. Maksymalna łączna liczba akcji własnych nabywanych w ramach upoważnienia nie przekroczyć ma 20 proc. kapitału zakładowego spółki.

ATENDE Akcjonariusze Atende zdecydowali, by przeznaczyć na wypłatę dywidendy 8 mln zł z zysku za 2019 roku, czyli 0,22 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
CCC CCC opublikowało strategię zrównoważonego rozwoju, będącą jednym z filarów strategii biznesowej grupy na lata 2020-2022 – poinformowała spółka. Grupa chce m.in. zwiększyć liczbę ekologicznych linii produktowych, zredukować emisję gazów cieplarnianych i ilość wytwarzanych odpadów.
CD PROJEKT Zarząd CD Projekt rekomenduje przeznaczyć zysk netto w wysokości 172,8 mln zł wypracowany w 2019 r. w całości na kapitał zapasowy spółki – podał CD Projekt w komunikacie.
CD PROJEKT Podczas Night City Wire CD Projekt Red ogłosił, że wspólnie z japońskim studiem animacji Trigger oraz platformą Netflix, stworzy 10-odcinkowy serial anime Cyberpunk: Edgerunners, którego akcja umieszczona będzie w świecie gry Cyberpunk 2077.
ELEKTROTIM Elektrotim obniżył prognozę skonsolidowanego zysku netto, jaki planuje osiągnąć w 2020 roku o 14,1% do 15,8 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie.
EUROCASH Grupa Eurocash sfinalizowała transakcję nabycia 56% akcji Frisco od funduszy MCI za 132,5 mln zł – podał Eurocash w komunikacie prasowym.
FEERUM Epicentr K zmniejszył wartość kontraktu z Feerum na dostawę silosów zbożowych do 81,9 mln zł ze 115,8 mln zł i zrezygnował z drugiego kontraktu o wartości blisko 40 mln zł – podała polska spółka w komunikacie.
GETIN HOLD. Warunkowa umowa Getin Holding dotycząca sprzedaży Idea Bank Ukraina uległa rozwiązaniu z powodu niepodpisania przez strony w przewidzianym terminie certyfikatu precyzującego cenę sprzedaży – podał Getin Holding w komunikacie.
INPRO Walne Zgromadzenie Inpro zdecydowało o wypłacie dywidendy za rok 2019 w wysokości 0,15 zł za akcję – podała spółka w komunikacie.
LPP 1.     Grupa LPP miała w pierwszym kwartale 2020/21 roku 362 mln zł straty netto i 17,6 mln zł zysku EBITDA (wg MSSF16) – podała spółka w raporcie kwartalnym.

2.     Grupa LPP ma 23%. spadku sprzedaży po trzech czerwca – podała spółka w prezentacji.

3.     Grupa LPP liczy, że w lipcu zakończą się negocjacje w sprawie warunków umów najmu – poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

4.     Grupa LPP ocenia na ten moment, że w 2020/21 spadek sprzedaży nie powinien być większy niż 20% – poinformował wiceprezes Przemysław Lutkiewicz.

mBANK Rada nadzorcza mBanku odwołała z dniem 31 grudnia 2020 roku Franka Bocka z funkcji wiceprezesa ds. Rynków Finansowych, co jest związane z reorganizacją tego obszaru i chęcią podniesienia efektywności struktury organizacyjnej – podał bank w komunikacie.
PGE Polska Grupa Energetyczna planuje w ciągu 10 najbliższych lat podwoić swoje moce w odnawialnych źródłach energii – poinformował prezes PGE Wojciech Dąbrowski. W czwartek grupa otworzyła 43 turbiny na farmach wiatrowych Starza/Rybice i Karnice II o łącznej mocy blisko 100 MW.
PGNiG PGNiG i PKN Orlen podpisały aneks do umowy ramowej z 2016 roku na dostawy paliwa gazowego do grupy PKN Orlen, zgodnie z którym dostawy surowca będą realizowane do 31 grudnia 2022 r., z opcją przedłużenia do 31 grudnia 2023 r. – poinformował PGNiG w komunikacie. Wartość kontraktu w okresie od 1 października 2021 r. do 31 grudnia 2023 r. szacowana jest na około 5,5 mld zł.
PKN ORLEN PKN Orlen w drugiej połowie 2020 r. otworzy spółkę Orlen China – poinformował PKN w komunikacie prasowym. Pierwszy etap jej działalności obejmie sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów.
TORPOL Walne Zgromadzenie Torpolu zdecydowało, że z zysku osiągniętego w 2019 roku na dywidendę trafi 20,67 mln zł, co daje 0,9 zł dywidendy na akcję – poinformowała spółka w komunikacie.

 

Przegląd prasy

 

CD PROJEKT Graliśmy w „Cyberpunk 2077”.”Cyberpunk 2077″ to najbardziej oczekiwana gra roku od najcenniejszej spółki w Polsce. Do premiery zostały jeszcze co najmniej cztery miesiące, a pierwsze wrażenia są… bardzo mieszane.(s.15) /GW/
KGHM Po pięciu miesiącach produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych w grupie KGHM jest zbliżona. Sprzedaż miedzi jest również porównywalna, z kolei srebra i metali szlachetnych nawet wyższa o 5–10 proc. rok do roku. Kryzysu w wynikach nie widać – mówi w rozmowie z gazetą prezes KGHM Marcin Chludziński. Dodaje, że miedziowy koncern chce pozostać spółką dywidendową, jednak ostatnie lata to duża niepewność, która będzie się utrzymywać. (s.4) /PARKIET/
LPP Nie wiem, czy nie będę zmuszony do redukcji zatrudnienia – mówi gazecie w wywiadzie prezes LPP Marek Piechocki. W centralach grupa zatrudnia ponad 2,5 tys osób. W sklepach w Polsce i za granicą 20 tys.(s.16) /GW/
PGE Nowa spółka, stary atom. Po 10 latach prac PGE EJ1 rząd chce powołać nową spółkę do budowy elektrowni jądrowej. Każda spółka jest dobra, ale musi mieć pieniądze — słyszymy od byłego menedżera PGE.(s.2) /PB/
PKO BP COVID-19 zaatakował bankomaty. Pojawiają się limity jednorazowych wypłat. Żeby ograniczyć koszty, nad reglamentacją dla obcych klientów zastanawia się PKO BP.(s.6) /PB/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ESOTIQ Kurs obronił lokalne wsparcie na 7,74 zł świecą wyglądającą jak czarny młot (bez wzrostu wolumenu).
NTTSYSTEM Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie podciąga kurs do górnej bandy średnioterminowej konsolidacji (pułap 2,80 zł).
VRG Akcje testują na niskim wolumenie górny zakres lokalnego wsparcia w przedziale 2,255-2,34 zł.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.