Raport rynku akcji GPW 25.08.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BUDIMEX Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
CORMAY ZWZA ws. m.in. pokrycia straty netto za rok obrotowy 2019.
DEBICA ZWZA ws. m.in. podziału zysku.
DOMDEV Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
EUROCASH Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
EUROCASH ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku netto za rok 2019.
FASTFIN Scalenie akcji w stosunku 20:1.
HANDLOWY Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
LIVECHAT Dzień ustalenia prawa do dywidendy 1,28 zł na akcję.
MLPGROUP Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.
NEWAG ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.
OEX ZWZA ws. m.in. podziału zysku.
PROCHEM ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019.
RAINBOW ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
SEKO ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
WIRTUALNA Publikacja skonsolidowanego raportu za I półrocze 2020 roku.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

APLISENS Zarząd ocenia, że najbliższe miesiące będą trudne dla grupy i będzie zadowolony, jeśli uda się utrzymać wyniki na poziomie zeszłorocznych. Spodziewane są spadki na rynku białoruskim w związku z sytuacją polityczną w tym kraju, problemem na innych rynkach są mniejsze inwestycje.
CI GAMES Zarząd podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia emisji do 21.000.000 akcji serii I w celu podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego.
FABRYKA MEBLI FORTE Fabryki miały w II kw. 2020 roku 2,5 mln zł straty netto wobec 4 mln zł zysku netto przed rokiem.
GETIN HOLDING Getin Holding otrzymał 24 sierpnia zawiadomienie o wszczęciu przez KNF postępowania administracyjnego.
GRUPA KĘTY Grupa podniosła tegoroczną prognozę zysku netto o 20% do 352 mln zł, EBIT o 16% do 453 mln zł, EBITDA o 12% do 600 mln zł, a sprzedaży o 2% do 3,38 mld zł.
KCI Gremi International, który ma 23,7% akcji KCI, chce zwołania NWZ spółki i umieszczenia w nich uchwał dotyczących jej delistingu.
KGHM Sprzedaż miedzi w grupie w lipcu 2020 roku wyniosła 54,5 tys. ton i była wyższa o 14% niż przed rokiem. Produkcja miedzi płatnej w grupie wyniosła w lipcu 57,5 tys. ton, co oznacza spadek o 4% rdr.
KRUK KNF zatwierdziła prospekt sporządzony w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach VII programu o łącznej wartości nominalnej do 700 mln zł.
POLIMEX-MOSTOSTAL Aktualny portfel zamówień grupy pomniejszony o sprzedaż przypadającą na konsorcjantów wynosi ok. 3,84 mld zł. W II kw. 2020 roku grupa miała 15 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, podczas gdy rok wcześniej było to 5,8 mln zł zysku.
SYGNITY Spółka liczy na podobne r/r przychody w całym okresie obrotowym 2019/2020 i wzrost o ok. 5% w kolejnym roku fiskalnym, chce ponadto utrzymać rentowność. Firma planuje refinansowanie zadłużenia i po wstępnych rozmowach widzi zainteresowanie ze strony banków.
TAURON Blok gazowo-parowy o mocy 450 MW Elektrociepłowni Stalowa Wola został zsynchronizowany z siecią.
TEN SQUARE GAMES Ten Square Games wypracowało 36,1 mln zł EBITDA w II kw. 2020 roku wobec 16,4 mln zł przed rokiem. Średnia prognoz analityków ankietowanych przez PAP Biznes wynosiła 39,7 mln zł.

 

 

Przegląd prasy

 

ALIOR/ PEKAO/PZU Kontrolowane przez PZU banki – Pekao i Alior – znacząco straciły na wartości, od początku roku po około 50 proc., nawet mocniej niż indeks WIG- -banki, który spadł o ponad 40 proc. Czy to zwiastuje odpisy w ubezpieczeniowej grupie? (s. 09) /PARKIET/
IDEA BANK Bankowy Fundusz Gwarancyjny odmówił zgody na sprzedaż aktywów Idea Banku. To mniejszy z banków Grupy Getin Leszka Czarneckiego. (s. 6) /GAZETA WYBORCZA/
POLIMEX-MOSTOSTAL Po okresie notowania strat czy wyników „plus minus zero” grupa Polimex – Mostostal osiąga dobrą rentowność i myślę, że to trwała tendencja – powiedział Krzysztof Figat, prezes Polimeksu Mostostalu, na telekonferencji poświęconej I półroczu. Mimo pandemii grupa poprawiła wyniki rok do roku i kwartał do kwartału, nie oznacza to jednak, że jest impregnowana na sytuację. (s. 01, 04) /PARKIET/
SYNEKTIK Synektik przed szansą wzrostu wartości. Zdaniem ekspertów warto rozważyć podział spółki na biznes dystrybucyjny i radiofarmaceutyczny. Jej zarząd nie mówi „nie”. (s. 06) /PARKIET/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AMICA Formacja gwiazdy porannej doji
ENEA Formacja gwiazdy porannej
EUROCASH Wysoka świeca marobuzu
INTERCARS Potwierdzenie harami wysoką świecą marobuzu
MABION Wybicie z kilkutygodniowej konsolidacji, wzrost obrotów
AMBRA, R22 Testowanie lipcowego szczytu
APATOR Formacja przenikania
MIRBUD Testowanie lipcowych maksimów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.