Raport rynku akcji GPW 25.06.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

LPP Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
AGORA ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku netto za rok obrotowy 2019.
APLISENS ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok 2019 i terminów dywidendy.
ARCHICOM ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.
ASSECOSEE Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,74 zł na akcję.
ATENDE ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019 oraz ustalenia dnia dywidendy i terminu jej wypłaty.
AWBUD Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 1,08 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez spółki Grupy Ares, Maji sp. z o.o. oraz Władysława Króla.
IFSA NWZA ws. zmiany statutu oraz zamiany 1.892.701 akcji spółki należących do Patro Invest OÜ na akcje serii B.
INPRO ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za okres od dnia 1 stycznia 2019 roku do dnia 31 grudnia 2019 roku, ustalenia dnia dywidendy oraz terminu wypłaty dywidendy.
INTERBUD ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019.
IPOPEMA ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku netto za rok obrotowy 2019.
KGL Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,34 zł na akcję.
LSISOFT Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
MFO ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok 2019 oraz niepodzielonego zysku z lat ubiegłych.
NORTCOAST Zakończenie zapisów na sprzedaż akcji po 14,92 zł za sztukę w wezwaniu ogłoszonym przez Gruppo Lactalis Italia i Castelli Polska.
PANOVA ZWZA ws. m.in. podziału zysku osiągniętego w roku obrotowym 2019.
PRIMETECH ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019 oraz dalszego istnienia spółki.
STALPROFI ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok 2019.
STELMET Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I półrocze roku obrotowego 2019/2020.
TORPOL ZWZA ws. m.in. określenia sposobu podziału zysku wypracowanego w roku obrotowym 2019.
TRITON ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za 2019 rok
VIGOSYS ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019 i wypłaty dywidendy.
WIKANA ZWZA ws. m.in. sposobu podziału zysku wykazanego za rok obrotowy 2019.
ZREMB ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AB Aviva TFI zmniejszyło zaangażowanie w akcjonariacie AB do 800 tys. akcji spółki, stanowiących 4,57% ogólnej liczby głosów – podała spółka w komunikacie.
BORYSZEW Boryszew mógł naruszyć w I kw. 2020 rok kowenant finansowy w zakresie długo netto/EBITDA. W umowach kredytowanych wskaźnik grupy miał się kształtować na poziomie nie wyższym niż 3,5. W pierwszym kwartale było to 3,76 – podał Boryszew w komunikacie.
CNT Średnia stopa alokacji w ofercie sprzedaży akcji Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) wyniosła ok. 14,48%, a średnia stopa redukcji ok. 85,52% – podała spółka w komunikacie.
COMARCH Akcjonariusze Comarchu zdecydowali o wypłacie 1,5 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
ERG Zarząd ERG rekomenduje, by zysk netto za 2019 rok w wysokości 675,5 tys. zł przeznaczyć w całości na kapitał rezerwowy, utworzony w celu sfinansowania skupu akcji własnych – podała spółka w komunikacie. Propozycja została pozytywnie oceniona przez radę nadzorczą.
IZOSTAL Akcjonariusze Izostalu zdecydowali o przeznaczeniu 3,6 mln zł z 11,9 mln zł zysku w 2019 roku na wypłatę dywidendy, co daje 0,11 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
KĘTY Kęty szacują, że zysk netto grupy w II kwartale 2020 r. wyniesie ok. 110 mln zł, co oznacza wzrost o 46% r/r – podała grupa w komunikacie.
KINO PL. Zarząd Kino Polska TV rekomenduje przeznaczenie 9,25 mln zł zysku netto z 2019 roku na kapitał zapasowy – podała spółka w komunikacie.
MAXCOM Akcjonariusze Maxcom zdecydowali, że spółka wypłaci 5,4 mln zł dywidendy, czyli 2 zł na akcję – podała spółka w komunikacie.
PGNiG Walne zgromadzenie PGNiG zdecydowało, by zgodnie z rekomendacją zarządu z zysku osiągniętego w 2019 roku na dywidendę przeznaczyć 520,05 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Dywidenda na jedną akcję wyniesie 0,09 zł.
RYVU Ryvu Therapeutics, poza prowadzeniem badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych, planuje uruchomić ośrodki także w Europie, w tym w Polsce – poinformowali przedstawiciele spółki podczas telekonferencji w ramach GPW Innovation Day.
UNIMOT Unimot podniósł prognozę skonsolidowanego skorygowanego zysku EBITDA w 2020 roku do 80 mln zł – poinformowała grupa w komunikacie. W grudniu 2019 roku Unimot podniósł tegoroczną prognozę do 62,3 mln zł z 44,2 mln zł.

 

Przegląd prasy

 

ATM Drobnicę z ATM wykupią drożej. Cena przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy operatora centrów danych wzrosła o 14 proc. (s. 13) /PB/
BIOMED LUB. Polski lek na Covid-19 powinien być dostępny na początku 2021 r. – mówi prezes spółki Biomed-Lublin Marcin Piróg. W połowie września powinniśmy mieć gotowy lek, który będzie badany w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii, a następnie w badaniach klinicznych. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby na początku 2021 r. lek był gotowy. Linię produkcyjną mamy już gotową – dodaje. (s. 02) /PARKIET/
COMARCH Comarch nadal myśli o wzroście. Janusz Filipiak uważa, że jego spółce nie grozi zapaść. Przychody są stabilne, firma oszczędza oraz walczy o kontrakty przy 5G. (s. 5) /PB/
PGNiG PGNiG zwiększy import LNG. Konsorcjum firm Porr i TGE Gas Engineering zrealizuje lądową i morską część inwestycji dotyczących rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu. Zaplanowane prace mają być ukończone do końca 2023 r. W ich wyniku zdolności regazyfikacyjne terminalu wzrosną z obecnych 5 mld m sześc. rocznie do ok. 8,3 mld m sześc. (s. 07) /PARKIET/
TAURON Jak wynika z informacji „Parkietu”, o fotel prezesa Tauronu obok obecnego szefa koncernu Filipa Grzegorczyka rywalizują też: Barbara Piontek, która jest zastępcą prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, i Roman Gabrowski – były prezes Tauronu Ekoenergia, zasiadający dziś w radzie nadzorczej PGNiG. Wynik poznamy w tym tygodniu. (s. 04) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

BIOMEDLUB Wysoki biały korpus pokonuje lokalny krótko-średnioterminowy opór na 6,50 zł.
CIGAMES Układ 2 świec przypominający wymową formację objęcia bessy.
CORMAY Formacja zasłony ciemnej chmury.
DINOPL Układ 2 świec przypominający wymową formację objęcia bessy.
PEPEES Formacja wisielca na szczytach fali (na wysokim wolumenie).
ZUE Kurs akcji testuje górny zakres strefy oporowej w przedziale 4,50-4,68 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.