Raport rynku akcji GPW 21.04.2020

foto: GPW SA

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

FAMUR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
I2DEV Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
KREC Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
MOSTALWAR Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
PEPEES ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku netto za rok obrotowy 2019.
TRAKCJA Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ELEMENTAL Elemental Holding szacuje możliwe spadki przychodów z działalności w okresie trwania epidemii na 50 % w segmentach PCB oraz WEEE, a na 60 % w segmentach SAC oraz Non-Ferrous – podała spółka w komunikacie. Ponadto, grupa ogranicza czasowo działania inwestycyjne.
OPEN FIN. Open Finance dokona odpisu wartości firmy i znaku towarowego Home Broker, co będzie skutkowało korektą wyniku skonsolidowanego za 2019 rok o kwotę 145,8 mln zł brutto – poinformowała spółka w komunikacie.
PKN ORLEN 1.     Skarb Państwa odpowiedział na wezwanie PKN Orlen i zgodził się sprzedać koncernowi swoje akcje Energi za 1,781 mld zł – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Aktywów Państwowych. Ostatnia oferta ceny za akcję w wezwaniu wynosiła 8,35 zł.

2.     W odpowiedzi na wezwanie PKN Orlen 20 kwietnia zapisami w wezwaniu została objęta liczba akcji uprawniających do wykonywania co najmniej 66 % ogólnej liczby głosów na WZ Energi. Tym samym spełnił się jeden z warunków wezwania – podał BM PKO PB pośredniczące w wezwaniu .

PKO BP PKO BP ocenia, że wpływ łącznej obniżki o 1 p.p. stóp procentowych NBP, zmian dotyczących rezerwy obowiązkowej oraz niektórych decyzji innych instytucji monetarnych i nadzorczych na zysk netto grupy wyniesie w 2020 roku od 550 do 600 mln zł – podał bank w komunikacie. W wynikach za I kwartał bank dokona m.in. odpisu z tytułu Covid-19.
QUERCUS TFI Quercus TFI miało 13,1 mln zł przychodów ze sprzedaży na koniec I kw. 2020 r., czyli niemal tyle samo, co w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 2,7 mln zł wobec 2,3 mln zł rok wcześniej, przy czym tegoroczny wynik zawiera 0,6 mln zł zysku o charakterze jednorazowym.
R22 R22 liczy w tym roku na co najmniej 15-% wzrost przychodów z działalności hostingowej oraz utrzymanie kilkudziesięciu % dynamiki sprzedaży usług tzw. komunikacji wielokanałowej. Grupa koncentruje się obecnie na wprowadzeniu nowej marki, cyberFolks, w ramach której planuje z czasem oferować coraz więcej usług- poinformował prezes Jakub Dwernicki.
RYVU Ryvu Therapeutics została wybrana przez NCBR na dofinansowanie do projektu w wysokości 22,4 mln zł – podał NCBR w komunikacie.
STALPROFIL Grupa Stalprofilu planuje w 2020 r. przeznaczyć na inwestycje 18,5 mln zł, w tym 13 mln zł w segmencie stalowym i 5,4 mln zł w segmencie infrastruktury – napisał w liście do akcjonariuszy prezes spółki Jerzy Bernhard.
WADEX Akcjonariusze Wadeksu zdecydują podczas WZ 18 maja o skupie do 165.364 akcji własnych stanowiących 5 proc. kapitału zakładowego, po cenie 5-7,5 zł za sztukę – poinformował Wadex w projektach uchwał na WZ.
WIELTON Grupa Wielton od 27 kwietnia będzie stopniowo wznawiała produkcję w zakładzie we Francji – podała spółka w komunikacie. Produkcja w Fruehauf została wstrzymana 18 marca.
XTB X-Trade Brokers przeznaczy z 54,1 mln zł zysku netto za 2019 rok 28,2 mln zł na wypłatę dywidendy, czyli 0,24 zł na akcję – podała spółka w komunikacie po WZ.

 

 

Przegląd prasy

 

INTER CARS Inter Cars czeka trudny rok, ale dramatu nie będzie. W 2020 roku grupa liczy się z negatywnym wpływem pandemii na wyniki. Spodziewa się też dużych zmian na rynku dystrybutorów autoczęści. (s. 04) /PARKIET/
PGNiG 1.     Grupa PGNiG zachowuje ciągłość dostaw gazu do wszystkich swoich klientów. Jesteśmy również przygotowani na wszelkie zagrożenia mogące się pojawić w następstwie koronawirusa – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. (s. A20) /RZ/

2.     PGNiG zamierza skupić się na kontynuowaniu i zakończeniu rozpoczętych projektów. – Nowym inwestycjom będziemy przyglądać się z wielką ostrożnością. – Wydanie przez zarząd rekomendacji w sprawie wypłaty ewentualnej dywidendy jest dopiero przed nami. W tej sytuacji trudno mi cokolwiek deklarować – mówi prezes Jerzy Kwieciński. (s. 05) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AILLERON Kurs akcji powraca powyżej przełamanego średnioterminowego wsparcia na 6,72 zł.
CPGROUP Kurs akcji od 2 sesji testuje lokalny opór na 9 zł.
DEKPOL Biała świeca na skokowo rosnącym wolumenie początkiem odreagowania spadków?
HANDLOWY Kurs akcji osiąga nowe minimum przeceny wysokim czarnym korpusem.
KINOPOL Formacja przenikania na dołkach korekty, na wysokim wolumenie.
KOGENERA Kurs akcji powraca do wnętrza wybitej dołem konsolidacji w przedziale 31-37 zł.
MILLENNIUM Akcje ponownie zmierzają w kierunku ostatniego dołka na 2,91 zł, czemu towarzyszy rosnący wolumen.
PLAYWAY Kurs akcji pokonał dotychczasowy szczyt na 391 zł, ustanawiając nowe maksimum hossy.
RANKPROGR Kurs akcji powraca powyżej przełamanego średnioterminowego wsparcia na 1 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.