Raport rynku akcji GPW 20.07.2020

foto: gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

PGNiG Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,09 zł na akcję.
FASTFIN Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
FMG Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok
LABOPRINT Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,15 zł na akcję.
OPONEO.PL Wypłata dywidendy 0,10 zł na akcję.
PLATYNINW Wprowadzenie do obrotu na GPW 233.749 akcji zwykłych na okaziciela serii F.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

COLUMBUS Columbus Energy i Huffington Invest Group podpisały umowę, dotyczącą współpracy w zakresie rozwijania projektów instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 472,6 megawatów – podał Columbus w komunikacie.
IDEA BANK KNF odmówiła zatwierdzenia aktualizacji planu naprawy grupy Idea Banku, wezwała do przedstawienia nowego planu w ciągu 3 miesięcy – podał bank w komunikacie.
INDOS Indos przedłużył program emisji obligacji do 31 grudnia 2025 r., a łączna wielkość emisji wszystkich obligacji w ramach programu została zwiększona do 100 mln zł – podała spółka w komunikacie. Zastrzegła, że łączna wartość nominalna istniejących na daną chwilę obligacji nie przekroczy 50 mln zł.
MERCATOR Grupa Mercator Medical szacuje, że jej skonsolidowany wynik netto wyniesie w drugim kwartale 2020 roku około 209,2 mln zł, wobec 0,3 mln zł zysku netto w II kwartale 2019 r. oraz 20,6 mln zł zysku w I kwartale 2020 r. – poinformowała spółka w komunikacie.
MO-BRUK Mo-Bruk podpisał kontrakt z PKP PLK na zagospodarowanie podkładów kolejowych w szacowanej ilości 16.475 ton o wartości max. 18,1 mln zł netto – podała spółka w komunikacie.
PGG Wszystkie kopalnie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) mają przedłużone koncesje na wydobycie węgla kamiennego – nawet do 2044 roku. Ostatnich 9 z 25 koncesji, których ważność upływała w tym roku, przekazał w piątek Grupie minister środowiska Michał Woś.
RAWLPLUG Rawlplug podwyższył cenę zakupu akcji spółki, w ramach zaproszenia do składania ofert sprzedaży, do 8,3 zł za akcję z 7,5 zł za akcję wcześniej – podała spółka w komunikacie.
URSUS Grupa Ursus szacuje, że miała w I kwartale 2020 roku 5,65 mln zł straty netto z działalności, wobec 8,84 mln zł w I kw. 2019 r. – wynika z raportu spółki. Przychody grupy szacowane są na 10,6 mln zł, wobec 48,29 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

Przegląd prasy

 

KGHM Utrzymujemy plany produkcyjne oraz sprzedażowe. Popyt na miedź i srebro się utrzymuje. Nie widzimy istotnego wpływu koronawirusa na dotychczasowe operacje – powiedział Parkietowi prezes KGHM Marcin Chludziński. (s. 2) /PARIET/
ORIGIN INV. Przymierzamy się do trzech, czterech kolejnych inwestycji w najbliższym czasie. Lokalizacji, które analizujemy pod senioralne mieszkania serwisowane, mamy sporo – to głównie działki w dużych aglomeracjach. Naturalne rynki to oczywiście Warszawa, Kraków i Trójmiasto z racji bliskości ośrodków intensywnej opieki i rehabilitacji, ale interesuje nas również Dolny i Górny Śląsk – powiedział Parkietowi Karol Bulenda, wiceprezes Origin Investments. (s. 8) /PARKIET/
PESA Grupa Santander i KUKE wspierają Pesę. Ponad 32 mln EUR — taką kwotę otrzyma bydgoski producent taboru kolejowego za dostawę trzech pociągów na Białoruś. (s. 3) /PB/
PGNiG PGNiG godzi się z losem, a ratingi Orlenu idą w górę. Integracja sektora paliwowo-gazowego jest potrzebna – przyznaje Jerzy Kwieciński, szef PGNiG. (s. A8) /DGP/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

ASSECOSEE Kurs akcji przełamał dotychczasowy opór na 41,80 zł na przeciętnym wolumenie.
BOGDANKA Wysoki czarny korpus na skokowo rosnącym wolumenie przełamuje linię lokalnego trendu wzrostowego.
CIGAMES Kurs akcji powraca poniżej przełamanej/naruszonej linii długoterminowego trendu spadkowego.
CYFRPLSAT Strona popytowa przetestowała średnioterminowy podwójny opór na 29,54 zł.
CORMAY Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna kolejny impuls popytowy?
ELEKTROTI Formacja wisielca na szczytach fali wzrostowej.
ORANGE Kurs akcji przetestował na wysokim wolumenie okolice średnioterminowego oporu na 7,955 zł, a na wykresie pojawiła się świeca wyglądająca jak spadająca gwiazda.
ZUE Akcje testują krótko-średnioterminowy opór na 4,68 zł białym korpusem na skokowo rosnącym wolumenie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.