Raport rynku akcji GPW 19.11.2019

ARCTIC Zysk netto akcjonariuszy jednostki dominującej Arctic Paper wzrósł w trzecim kwartale 2019 roku o 3,8 proc. do 26,3 mln zł – podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP Biznes zakładał 20,8 mln zł zysku netto.

ASBIS Asbis zdecydował o podwyższeniu prognozy wyników spółki na 2019 rok. Zysk netto po opodatkowaniu ma wynieść w tym okresie 13-14 mln USD – poinformowała spółka w komunikacie. Prognoza przychodów nie zmieniła się i nadal wynosi 1,7-1,9 mld USD.

COMARCH Portfel zamówień Comarchu na 2019 rok jest obecnie o 7-9 proc. wyższy niż rok temu – poinformował wiceprezes Konrad Tarański. Dodał, że wartość portfela na 2020 rok jest o kilka procent wyższa rok do roku.

FERRO Grupa Ferro odnotowała w trzecim kwartale 2019 roku 14,5 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 11,9 mln zł przed rokiem – podała spółka w raporcie. Prognozy analityków znajdowały się w przedziale 10,9-11,8 mln zł.

GENXONE genXone, biotechnologiczna spółka działająca w obszarze genetyki molekularnej, planuje zadebiutować na rynku New Connect w 2020 r. – podała spółka w informacji prasowej.

GETIN Getin Noble Bank zdecydował o utworzeniu rezerwy na zwroty prowizji za udzielenie kredytu w przypadku jego spłaty przed terminem określonym w umowie. Rezerwa wyniesie łącznie 24,6 mln zł brutto – podał bank w komunikacie.

iFIRMA iFirma wypłaci akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy w kwocie 0,04 zł na akcję – poinformowała spółka w komunikacie. Wypłata dotyczy trzeciego kwartału 2019 roku.

LOKUM Spółka zależna Lokum Deweloper podpisała przedwstępną umowę nabycia nieruchomości we Wrocławiu o powierzchni ok. 1,92 ha za 25 mln zł plus VAT – podało Lokum Deweloper w komunikacie. Na nieruchomości spółka planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego dla ok. 350 lokali.

ORANGE Orange Polska rozpoczął rozmowy z partnerami społecznymi, dotyczące nowej umowy społecznej, która ma obowiązywać w latach 2020-2021 i określać m. in. liczbę dobrowolnych odejść i podwyżki wynagrodzeń zasadniczych – podała grupa w komunikacie.

PBG Rada nadzorcza PBG powołała do zarządu Jerzego Karney i powierzyła mu funkcję prezesa. Na stanowisko członka zarządu powołany został Michał Maćkowiak – poinformowała spółka w komunikacie. Na stanowisku wiceprezesa pozostał Dariusz Szymański.

PBKM Polski Bank Komórek Macierzystych liczy, że czwarty kwartał 2019 roku pod względem rentowności będzie podobny do trzeciego. Zarząd ocenia jednocześnie, że wypracowanie na koniec roku porównywalnej rentowności jak w latach poprzednich, może być trudne – poinformował prezes Jakub Baran. Grupa zamierza zwiększyć tempo akwizycji.

PKO BP 1) PKO BP planuje, że w 2022 roku jego zysk netto będzie powyżej 5 mld zł, a wskaźnik ROE docelowo w 2022 r. wzrośnie do 12 proc. – poinformował bank w strategii na lata 2020-2022. Bank zakłada dalszy rozwój sieci oddziałów zagranicznych, placówki banku mają ewoluować w centra doradztwa, a liczba użytkowników aplikacji IKO wzrosnąć ma do ponad 5 mln.
2) PKO BP w strategii na lata 2020-2022 zakłada dalszy spadek liczby oddziałów banku – poinformowała dyrektor Departamentu Strategii Aleksandra Sroka-Krzyżak.
3) PKO BP w strategii na lata 2020-2022 zakłada, że bank będzie regularnie i systematycznie dzielił się zyskiem z akcjonariuszami – poinformował wiceprezes nadzorujący Obszar Finansów i Rachunkowości Rafał Kozłowski.
4) PKO BP spodziewa się, że składki sektora bankowego na Bankowy Fundusz Gwarancyjny wzrosnąć mogą w 2020 roku łącznie o kilkanaście procent, a wielkość składki na fundusz gwarancyjny banków zrówna się ze składką na fundusz przymusowej restrukturyzacji. Obciążenie PKO BP składkami na BFG będzie w 2020 roku rosło szybciej niż w sektorze – poinformował wiceprezes PKO BP Rafał Kozłowski.

PL GROUP PL Group planuje w drugiej połowie 2020 roku przejść z New Connect na rynek główny GPW z emisją akcji z prawem poboru – poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Sebastian Albin.

PZ CORMAY PZ Cormay w 2020 roku będzie koncentrował się na wprowadzaniu na rynek nowych analizatorów diagnostycznych, spółka liczy na wzrost sprzedaży w tym okresie i kontynuację tego trendu w kolejnych latach. Celem na przyszły rok jest też dodatnia powtarzalna EBITDA – poinformował PAP Biznes prezes Janusz Płocica. Spółka chce zwiększyć moce produkcyjne od 2022 roku.

R22 R22 chce utrzymać tempo wzrostu i rozwijać się na kolejnych rynkach, nie wyklucza przejęć – podała grupa w komunikacie prasowym.

TAURON Tauron Dystrybucja w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku przyłączył do sieci energetycznej 14,5 tys. mikroinstalacji OZE o mocy ponad 158 MW – podał Tauron w komunikacie prasowym. To trzy razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

ULTIMATE GAMES Gra Deadliest Catch: The Game, która miała swoją premierę na platformie Steam 14 listopada w formule wczesnego dostępu została dotąd pobrana w łącznej ilości ponad 6,6 tys. sztuk – poinformował Ultimate Games w komunikacie.

URSUS Ursus w okresie styczeń-październik zarejestrował 177 nowych ciągników rolniczych, o 41,2 proc. mniej rdr – podał Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

WIELTON Wielton w okresie styczeń-październik 2019 r. zarejestrował 2.846 nowych przyczep i naczep, o 17,6 proc. mniej rdr – podał Polski Związek Przemysłu Motorowego, powołując się na dane CEP.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.