Raport rynku akcji GPW 19.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BORYSZEW NWZA ws. połączenia Boryszew S.A. ze spółką SPV Boryszew 3 Spółka z o.o.
DEKPOL Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
EUROTEL Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
EVEREST Publikacja jednostkowego oraz skonsolidowanego raportu za 2019 rok.
IMS Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
LENA Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,30 zł na akcję.
MABION ZWZA ws. m.in. pokrycia straty za rok obrotowy 2019.
PLAYWAY ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019 oraz ustalenia dnia dywidendy i terminu jej wypłaty.
STALPROD ZWZA ws. m.in. podziału zysku za 2019 r.
UNIBEP ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ALIOR BANK Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił 17 czerwca decyzję Komisji Nadzoru Finansowego o nałożeniu na Alior Bank dwóch kar pieniężnych w łącznej kwocie 10 mln zł oraz umorzył postępowanie prowadzone przez KNF w tej sprawie – poinformował bank w komunikacie. Wyrok nie jest prawomocny
BĘDZIN Wynik grupy Elektrociepłownia Będzin w 2019 roku będzie obciążony przez blisko 104 mln zł odpisów aktualizacyjnych – poinformował EC Będzin w komunikacie.
BUDIMEX Akcjonariusze Budimeksu zdecydowali w czwartek o wypłacie 4,56 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok – podała spółka w komunikacie.
CD PROJEKT Zarząd CD Projekt zdecydował o przesunięciu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” na 19 listopada 2020 roku – podała spółka w komunikacie. Wcześniej planowano, że premiera nastąpi 17 września 2020 roku.
ENEA 1.     Rada nadzorcza Enei ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu – poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych w komunikacie.

2.     Wyniki Enei w pierwszym kwartale 2020 roku są zgodne z przedstawionymi wcześniej szacunkami spółki. Zysk netto wyniósł 459 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 444,6 mln zł.

PESA Pesa Bydgoszcz i Urząd Miasta Jassy podpisały umowę na dostawę 16 tramwajów typu Swing. Wartość kontraktu wynosi blisko 130 mln zł – podała Pesa w komunikacie prasowym.
PGE 1.     Na terenie Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, w 2021 roku powstaną dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy do 1 MW każda. Na początku czerwca oddział uzyskał pozwolenie na budowę dla tej inwestycji – poinformowała PGE GiEK w komunikacie prasowym.

2.     Polska Grupa Energetyczna otworzy wkrótce dwie farmy wiatrowe. W powiecie Kamień Pomorski ruszą 33 wiatraki o mocy 2 MW, natomiast w powiecie Gryfice 10 wiatraków o mocy 2,2 MW – podała spółka na twiitterze.

PKN ORLEN 1.     Termin 22 lipca na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie rozpatrzenia wniosku PKN Orlen dotyczącego planowanego połączenia z Grupą Lotos jest terminem ostatecznym – ocenia prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodaje, że nie zgodzi się na jego wydłużenie.

2.     Prezes Orlenu spodziewa się, że w ciągu półtora miesiąca dojdzie do podpisania umowy inwestycyjnej z wykonawcą w sprawie budowy bloku energetycznego w Ostrołęce opalanego gazem – wynika z czwartkowej wypowiedzi prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

PROTEKTOR Protektor przyjął strategię na lata 2020-23, która zakłada m.in. zwiększenie przychodów ze sprzedaży do poziomu ok. 180 mln zł, poprawę marży EBITDA do poziomu co najmniej 14 % oraz stałą politykę dywidendową – podała spółka w komunikacie.
TAURON Sprzedaż aktywów ciepłowniczych to istotny element „zielonego zwrotu”, pozwalający na przyspieszenie transformacji Taurona – ocenia wiceprezes spółki Marek Wadowski. Spółka liczy na sfinalizowanie transakcji w I kwartale 2021.

 

Przegląd prasy

 

11BIT 11 bit studios wchodzi z „This War of Mine” do szkół średnich. Gra komputerowa trafi do kanonu lektur szkolnych. To pierwszy taki przypadek na świecie. W finansach giełdowej spółki raczej tego nie będzie widać, ale znacząco wzrośnie jej rozpoznawalność. (s.5) /PARKIET/
ENTER AIR Enter Air powoli się rozgrzewa do startu. Zapotrzebowanie na loty zacznie dynamicznie rosnąć najwcześniej za kilka tygodni. Dużo lepszy dla branży może być dopiero sierpień. (s.4) /PARKIET/
PGE 1.     To już pewne – rząd pozytywnie ocenia pomysł prezesa PGE. Kursy firm energetycznych wystrzeliły. (s.6) /PARKIET/

2.     Nowe pomysły na telekom PGE. Energetyczna grupa odwołała ostatniego ze „starych” członków zarządu PGE Systemy, spółki odpowiadającej m.in. za projekt 450 MHz. Czas na nowy scenariusz. Z Exatelem w tle… (s.8)

PROTEKTOR Protektor chce podwoić skalę. W ciągu czterech lat lubelska grupa produkująca obuwie dla firm i służb mundurowych ma znacząco zwiększyć przychody i rentowność – przewiduje czteroletnia strategia. Do dywidendy wróci w 2022 roku. (s.7) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

11BIT Kurs akcji przetestował historyczny szczyt na 548 zł.
LUBAWA Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu popytowego?
MIRBUD Kurs akcji przetestował długoterminowy opór na 1,46 zł.
POLWAX Wysoki biały korpus na przeciętnym wolumenie kończy lokalną korektę?
ZEPAK Kurs akcji wykonał ruch powrotny do przełamanego oporu na 8,65 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.