Raport rynku akcji GPW 17.09.2020

foto: flickr/gpw

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ARCHICOM, AUTOPARTN, ERG, FERRO, LUBAWA, MDIENERGIA, MFO, ODLEWNIE, PROCAD, ULMA, WIELTON, WITTCHEN Publikacja raportu za I półrocze
ZEPAK NWZA ws. połączenia ZE PAK SA ze spółką PAK Infrastruktura Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie oraz zmiany statutu.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

AMBRA Ambra planuje zainwestować 20 mln zł w roku obrotowym 2020/21, nie przewiduje przejęć – poinformował podczas telekonferencji wiceprezes spółki Piotr Kaźmierczak. Prezes Ambry Robert Ogór zapowiedział w br. obrotowym otwarcie kilku sklepów Centrum Wina/Distillers, ale poza galeriami handlowymi.

 

ANSWEAR Właściciel Answear.com, platformy cyfrowej sprzedaży odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej, złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego i chce zadebiutować na GPW pod koniec 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie.

 

ATENDE Atende, dostawca usług IT, liczy co najmniej na powtórzenie na koniec 2020 roku skorygowanego zysku netto z 2019 roku, kiedy sięgnął około 7 mln zł – poinformował prezes Atende Roman Szwed. Nie wyklucza, że przy dobrej sytuacji na rynku wynik netto będzie nawet wyższy rdr.

 

CEZ CEZ zaprasza do składania listów intencyjnych w procesie zakupu polskich aktywów grupy. Będzie rozpatrywał oferty zakupu CEZ Skawina, CEZ Chorzów, CEZ Produkty Energetyczne Polska oraz CEZ Polska – wynika z ogłoszeń zamieszczonych w środowych wydaniach „Pulsu Biznesu” i „Dziennika Gazety Prawnej”.

 

KAN KAN, właściciel odzieżowej marki Tatuum, może w przyszłym roku zastanawiać nad ewentualnym wejściem na giełdę – poinformował PAP Biznes Paweł Kapłon, przewodniczący rady nadzorczej KAN i prezes Paan Capital. Marka stawia na rozwój produktu i sprzedaży online, planuje wejście na rynek rumuński.

 

KREC Głównym celem na najbliższe miesiące i kwartały jest dostosowanie produkcji do zamówień hut szkła pod względem kolorystyki – poinformowali podczas środowej wideokonferencji przedstawiciele zarządu spółki Krynicki Recykling. Zarząd obserwuje kontynuację zwiększania zapotrzebowania na produkt bezbarwny oraz systematyczny zanik popytu na produkt zielony.

 

PLAY Możliwe ograniczenia dla Huawei we wdrażaniu usług 5G przez P4 sp. z o.o.oznaczać będą dodatkowe łączne inwestycje w wysokości około 0,9 mld zł – poinformował Play Communications w komunikacie.

 

PGE 1) Grupa PGE chce w 2050 r. oferować tylko zieloną energię – poinformowali przedstawiciele grupy na konferencji prasowej.

2) PGE chce późną jesienią opublikować nową strategię rozwoju grupy do 2030 r., z perspektywą do 2050 roku – poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

4) Grupa PGE spodziewa się, że w tym roku jej EBITDA może być niższa rdr we wszystkich segmentach z wyjątkiem energetyki odnawialnej – poinformował na konferencji prasowej Paweł Strączyński, wiceprezes PGE ds. finansowych.

4) PGE rozmawia z kilkoma podmiotami o sprzedaży PGE Paliwa – poinformował prezes Wojciech Dąbrowski.

5) PGE może w przyszłym roku nie mieć możliwości zwiększenia zadłużenia. Postuluje wydzielenie aktywów węglowych – poinformowali przedstawiciele grupy na konferencji prasowej.

6) PGE szacuje negatywny wpływ ewentualnego opóźnienia oddania bloku w Elektrowni Turów na blisko 40 mln zł, wliczając w to potencjalną karę za niezrealizowanie obowiązku mocowego – poinformował wiceprezes PGE Paweł Strączyński.

7) Grupa PGE analizuje wszystkie możliwości akwizycji w ciepłownictwie, a przy ewentualnym przejmowaniu elektrociepłowni węglowych trzeba uwzględniać koszty transformacji w kierunku niskoemisyjnym – poinformowała PAP Biznes grupa PGE w odpowiedzi na pytanie, czy PGE jest zainteresowana aktywami CEZ.

 

PZU PZU liczy, że w III i IV kwartale 2020 roku składka przypisana brutto będzie wyższa niż w II kwartale, kiedy wyniosła 5,6 mld zł – poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.
SNIEZKA Śnieżka poprawiła zysk netto w pierwszym półroczu 2020 roku o 52 proc., do 52,4 mln zł – poinformowała spółka w komunikacie. Następstwa walki z pandemią – w tym ograniczenie mobilności i przejście wielu firm na pracę zdalną – skutkowały dużym wzrostem popytu na materiały remontowo-budowlane.

 

TRAKCJA Wielkość portfela zamówień budowlanych grupy Trakcja wynosiła na koniec czerwca 2020 roku 3,2 mld zł, z wyłączeniem części przychodów przypadających na konsorcjantów – podała spółka w raporcie kwartalnym. Z kwoty tej około 0,6 mld zł stanowią umowy podpisane w ciągu sześciu miesięcy tego roku, z wyłączeniem konsorcjantów.

 

TOWER Tower Investments zaangażuje się w dwa nowe obszary działalności: produkcję wyrobów cukierniczych i delikatesy internetowe – poinformowała spółka w komunikacie. Jednocześnie zamierza kontynuować realizację projektów deweloperskich dla sieci usługowo-handlowych i deweloperów mieszkaniowych.

 

 

Przegląd prasy

 

ALLEGRO Czy debiut Allegro pomoże giełdzie? Wprawdzie początkowo inne spółki mogą nieco ucierpieć na wielkiej ofercie lidera polskiej branży e-commerce, ale później GPW może zyskać. /Rz/
BANKI Zostaną trzy, cztery duże banki. Bank Pekao będzie chciał w większym stopniu skupić się na bankowości inwestycyjnej. Jego działalność kredytowa musi być zyskowna, a nie zawsze jest to łatwe uniwersalne – mówi w wywiadzie dla gazety Leszek Skiba prezes Banku Pekao SA. /DGP/

 

CHEMIA Chemia potrzebuje innowacji. Sytuacja dotkniętej pandemią branży chemicznej jest wciąż poważna, ale jej największe inwestycje realizowane są bez przeszkód. Firmy mają w planach projekty, które wymagają finansowego wsparcia i wzajemnej współpracy. /Rz/

 

IT Spółki IT oczekują udanego końca roku. Pandemia ma negatywny wpływ na zamówienia w sektorze publicznym. Mimo to dostawcy oprogramowania i usług informatycznych mają za sobą udane półrocze. A największy czas żniw dopiero przed nimi. /Parkiet/

 

FORTE Akcjonariusze Forte liczą na wyższą premię. Z reakcji rynku można wywnioskować, że oferta głównego udziałowca nie jest zbyt atrakcyjna dla pozostałych akcjonariuszy. /Parkiet/
OTLOGISTICS Ten rok jest dla grupy OT Logistics wyjątkowo trudny, co widać m.in. po spadającej wartości sprzedaży w każdym z czterech podstawowych biznesów. To zwłaszcza konsekwencja systematycznie pogarszającej się sytuacji w zależnej firmie STK, która radykalnie obniżyła skalę świadczonych usług kolejowych i spedycji kolejowej. /Parkiet/

 

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

JSW Kurs akcji od kilku sesji wyraźnie rośnie na wysokim wolumenie, a w trakcie wczorajszej sesji pokonał opór na 25,50 zł.
GLCOSMED Formacja objęcia bessy na szczytach lokalnego odbicia.
HUBSTYLE Świeca przypominająca wymową formację spadającej gwiazdy.
LPP Formacja objęcia hossy na dołkach lokalnej korekty.
RANKPROGR Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie zapowiedzią ponownego testu ostatniego maksimum na 1,9 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.