Raport rynku akcji GPW 17.06.2020

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

ASSECOPOL Wypłata dywidendy 3,01 zł na akcję.
ORANGEPL ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
BOŚ ZWZA ws. m.in. podziału zysku netto za 2019 r.
CIGAMES NWZA ws. powołania nowego członka RN.
HMINVEST ZWZA ws. m.in. podziału zysku za rok obrotowy 2019.
MEDIACAP Publikacja skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
SELENAFM Publikacja rozszerzonego skonsolidowanego raportu za I kwartał 2020 roku.
TOYA NWZA ws. zmiany uchwały nr 20 ZWZ z 26 czerwca 2019 roku oraz zmiany uchwały nr 21 ZWZ z 26 czerwca 2019 roku, zmienionej uchwałą nr 4 NWZ z 20 stycznia 2020 roku.
WITTCHEN Wprowadzenie do obrotu na GPW 44.229 akcji zwykłych na okaziciela serii D.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ASSECOSEE Akcjonariusze Asseco South Eastern Europe zdecydowali o wypłacie 0,74 zł dywidendy na akcję z zysku za 2019 rok oraz kapitału rezerwowego – podała spółka w komunikacie.
BIOGENED Biogened wypłaci w formie dywidendy za 2019 rok łącznie 491,3 tys. zł, czyli 0,2 zł na akcję – wynika z uchwał podjętych przez walne zgromadzenie spółki.
BUDIMEX Oferta Budimeksu została oceniona najwyżej w przetargu GDDKiA, dotyczącym budowy drogi S1 na odcinku Podwarpie – Dąbrowa Górnicza – poinformowała spółka w komunikacie. Wartość oferty to 229,4 mln zł netto.
CNT Centrum Nowoczesnych Technologii zaprasza do składania ofert sprzedaży do 1,1 mln akcji własnych, stanowiących 12,94 proc. kapitału zakładowego – podała spółka. Za jedną akcję CNT zapłaci 20 zł, a zapisy potrwają od 19 do 23 czerwca.
JSW W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 3.521 przypadków zarażenia koronawirusem – podała spółka w komunikacie prasowym. Dzień wcześniej JSW informowała o 3.341 przypadkach zarażenia. Najwięcej nowych zarażeń, 102, jest w kopalni Jastrzębie-Bzie.
MILLENNIUM Bank Millennium uzyskał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie banku hipotecznego Millennium Bank Hipoteczny – podał bank w komunikacie.
PEKAO Rada nadzorcza Banku Pekao powołała Marcina Gadomskiego na wiceprezesa zarządu banku, ze skutkiem od dnia 1 lipca – poinformował bank w komunikacie.
PKO BP Aktywa PKO BP, w efekcie wprowadzania rządowych programów wsparcia przedsiębiorstw, mogą na koniec 2020 roku przy zachowaniu obecnego tempa wzrostu sięgnąć 380-400 mld zł – ocenia prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. Wyzwaniem jest, żeby wzrost w sektorze bankowym nie spowodował chaosu na rynku.
PKP CARGO PKP Cargo Terminale podpisało umowy na modernizację i rozbudowę w latach 2020-2021 terminala intermodalnego w Małaszewiczach wraz z zakupem wyposażenia kosztem ponad 30,6 mln zł netto – podało PKP Cargo w komunikacie prasowym. Inwestycja nastąpi w 2020 i 2021 roku.
PLAY Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Virgin Mobile Polska przez P4, spółkę zależną Play Communications – podał UOKiK na Twitterze.
PLAYWAY Walne zgromadzenie PlayWay zdecydowało, by spółka wypłaciła 62,4 mln zł dywidendy, co daje 9,46 zł na akcję – podała spółka w komunikacie. Na tę kwotę składa się 60,85 mln zł z zysku za 2019 rok i 1,58 mln zł z zysków zatrzymanych w latach poprzednich.
POCZTOWY Bank Pocztowy szacuje, że decyzje NBP z 17 marca, 8 kwietnia oraz 28 maja o obniżkach stóp procentowych pomniejszą wynik odsetkowy banku o ok. 35-40 mln zł w stosunku do poprzedniego roku – podał bank w komunikacie.
RYVU 1.     Ryvu Therapeutics na realizację strategii zamierza pozyskać około 150 mln zł z emisji nie więcej niż 2.384.245 akcji, skierowanej do inwestorów kwalifikowanych – poinformowała spółka w strategii na lata 2020-2022.

2.     Ryvu Therapeutics, które z emisji akcji chce pozyskać ok. 150 mln zł, zamierza rozszerzyć potencjał swojego flagowego projektu SEL120 w nowych obszarach terapeutycznych – planuje rozpocząć pierwszy etap badań klinicznych tego związku w leczeniu guzów litych. Spółka chce podpisać w 2020 roku co najmniej jedną umowę partneringową – poinformował we wtorek prezes Paweł Przewięźlikowski.

SFINKS Sprzedaż gastronomiczna netto w restauracjach Sfinks Polska w okresie lock down spadła r/r o ponad 90 %. Od 18 maja do 16 czerwca była niższa o około 60 % – podała spółka w komunikacie.
ŚNIEŻKA Akcjonariusze Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka zdecydowali we wtorek o przeznaczeniu 32,8 mln zł z zysku w 2019 roku na wypłatę dywidendy, czyli 2,6 zł dywidendy na akcję – podała spółka w komunikacie.
TAURON, PGNiG Tauron rozpoczął z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem negocjacje umowy sprzedaży udziałów w spółce Tauron Ciepło w trybie wyłączności ustalonej na okres sześciu tygodni – podały spółki Tauron i PGNiG w komunikatach. Finalizacja transakcji planowana jest na pierwszy kwartał 2021 r.
ULTGAMES Ultimate Games sprzedał w pierwszych dniach po premierze na platformie Nintendo Switch około 8 tys. kopii gry House Flipper – poinformowała spółka w komunikacie. Premiera tej gry miała miejsce 12 czerwca.

 

Przegląd prasy

 

BIOMED Osocze dla Biomedu w proceduralnych okowach. Właśnie mija czwarty tydzień od czasu, gdy ogłoszono projekt, na bazie którego Polska miała produkować lek na koronawirusa. Nadal nic się nie dzieje. Co na to resort zdrowia?(A16) /RZ/
EUROCASH Eurocash zatrudnia i zwalnia. Największy dystrybutor spożywczy w Polsce przy okazji pandemii zatrudnił ponad 1 tys. pracowników. Zapowiedział też… zwolnienia grupowe.(s.8) /PB/
EUROTEL Eurotel przewiduje słabsze dwa kwartały. Zamknięte przez miesiąc salony i opóźnienia premier produktów Apple’a zaszkodzą biznesowi – przewiduje zarząd giełdowej spółki.(s.7) /PARKIET/
MAKRUM Stabilny portfel zamówień Projprzemu Makrum. Udany początek roku pozwala z optymizmem patrzeć na II kwartał. Potencjalne skutki pandemii w związku z niższymi zamówieniami spółka odczuje później.(s.5) /PARKIET/
PKP CARGO Dziś ekspansja PKP Cargo jest mało realna. Spółka chciała zostać do 2023 r. regionalnym liderem w swojej branży. Na razie może o tym pomarzyć.(s.6) /PARKIET/
UNIMOT Unimot, poprzez zależny Unimot Energia i Gaz, rozpoczął w Polsce sprzedaż instalacji fotowoltaicznych na zarządzanych przez siebie stacjach paliw Avia.(s.5) /PARKIET/

 

Wybrane sygnały analizy technicznej

 

DEKPOL Wysoki biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie początkiem kolejnego impulsu wzrostowego, czy jedynie testem lokalnego oporu?
GLCOSMED Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie rozpoczyna nowy impuls popytowy.
KOGENERA Kurs akcji pokonał istotny opór na 37,15 zł wysokim białym korpusem na wysokim wolumenie i testuje kolejną strefę w przedziale 39,60-40,50 zł.
LSISOFT Wysoki biały korpus na przeciętnym wolumenie próbą zakończenia korekty.
MIRBUD Wysoki biały korpus na wyraźnie rosnącym wolumenie testuje średnio-długoterminową strefę oporową w przedziale 1,34-1,46 zł.
PCCEXOL Wysoki biały korpus na przeciętnym wolumenie rozpoczyna nowy impuls popytowy.
POLNORD Wysoki biały korpus na skokowo rosnącym wolumenie w imponujący sposób pokonał strefę oporową 3,92-4,10 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.