Raport rynku akcji GPW 14.07.2020

foto: GPW

Wybrane wydarzenia w spółkach

 

BUDIMEX Wypłata dywidendy 4,56 zł na akcję.
LENTEX Dzień ustalenia prawa do dywidendy 0,65 zł na akcję.
OPONEO.PL Pierwszy dzień notowań bez dywidendy 0,10 zł na akcję.
PKNORLEN Dzień ustalenia prawa do dywidendy 1 zł na akcję.
WIRTUALNA ZWZA ws. m.in. przeznaczenia zysku za rok obrotowy 2019.

 

Wybrane komunikaty ze spółek

 

ATM Akcjonariusze ATM zdecydują o wycofaniu akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym – wynika z projektów uchwał NWZ zwołanego na 10 sierpnia. Wniosek o zwołanie walnego zgromadzenia złożyli akcjonariusze: MCI. PrivateVentures Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, AAW III oraz AAW X, posiadający łącznie 100 proc. akcji spółki.
ENERGA Energa Operator rozpoczyna budowę magazynu energii w Czernikowie, w woj. kujawsko-pomorskim, w pobliżu farmy fotowoltaicznej – podała Energa w komunikacie prasowym. Inwestycja realizowana jest w ramach współfinansowanego przez UE projektu Smart Grid o łącznej wartości ponad 240 mln zł.
JSW Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w drugim kwartale 2020 roku wyniosła łącznie 2,6 mln ton i była niższa o około 26,4 proc. niż rok wcześniej – podała spółka w komunikacie. Sprzedaż węgla JSW sięgnęła 2,96 mln ton i była niższa o ok. 7,5 proc. niż przed rokiem.
MO-BRUK Portfel zamówień grupy Mo-BRUK jest obecnie o ok. 20 proc. większy niż przed rokiem. Zarząd w 2020 r. spodziewa się utrzymania dynamiki wzrostów z pierwszego kwartału – powiedział prezes Mo-BRUK-u Józef Mokrzycki. Dodał, że grupa planuje inwestycje m.in. w zakłady przetwórcze, również za granicą oraz nie wyklucza akwizycji.
POLNORD Polnord sprzedał w pierwszym półroczu 2020 roku 99 lokali wobec 89 rok wcześniej – podała spółka w komunikacie.
RADPOL THC SICAV-RAIF kupił w wezwaniu 13.378.017 akcji Radpolu – podało pośredniczące w wezwaniu Santander Biuro Maklerskie.
RYVU THERAPEUTICS Akcjonariusze Ryvu Therapeutics zdecydowali o emisji do 2,384 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru – podała spółka w uchwałach walnego zgromadzenia. Firma rozpoczęła w poniedziałek budowę księgi popytu na nowe walory. Cena emisyjna ma zostać podana w środę, 15 lipca.
VRG Rada nadzorcza VRG odwołała w poniedziałek ze składu zarządu prezesa Michała Wójcika oraz wiceprezesa Mateusza Żmijewskiego – podała spółka w komunikacie. Nowym prezesem został Andrzej Jaworski, a wiceprezesem Radosław Jakociuk. Do czasowego wykonywania funkcji wiceprezesa z rady nadzorczej oddelegowano Ernesta Podgórskiego.

 

Przegląd prasy

 

KGHM Co napędza kurs KGHM? Zdaniem analityków strach przed strajkami w Chile to paliwo wzrostu notowań miedzi, które się wyczerpuje. Teraz dużo będzie zależeć od siły chińskiej gospodarki i apetytu na surowiec. (s. 7)  /PARKIET/
PLAY Fale radiowe nie mają wpływu na ludzkie zdrowie. Jednak wśród społeczności lokalnych obserwujemy opór podsycany przez nieustannie rozprzestrzeniające się fałszywe wiadomości, tzw. fake news – mówi Jean-Marc Harion, prezes Playa. (s. A21)  /RP/

 Wybrane sygnały analizy technicznej

 

AUTOPARTN Kurs akcji przetestował długoterminowy szczyt na 5,85 zł.
CIGAMES Wysoki biały korpus na wysokim wolumenie podchodzi z kursem do długoterminowego oporu na 1,73 zł.
KGHM Biały korpus na relatywnie wysokim wolumenie pokonuje kolejny opór na 106,70 zł, co otwiera drogę w kierunku 113,50 – 115,90 zł.
MABION Formacja białego młota na dołkach lokalnej przeceny, tuż powyżej wsparcia na 17 zł.
PRAIRIE Wysoki biały korpus na rosnącym wolumenie kończy lokalną korektę.
SOLAR Akcje od 2 sesji testują lokalną linię trendu wzrostowego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.