Raport rynku akcji GPW 05.11.2019

Amerykańska giełda zakończyła sesję na plusie a indeksy osiągnęły nowe szczyty. Wszystko dzięki nadziei w chociaż częściowe rozwiązanie, trwającego już rok, konfliktu pomiędzy USA a Chinami. Kolejni urzędnicy wypowiadają się pozytywnie jeśli chodzi o trwające negocjacje i przychylnie podchodzą do zwieńczenia rozmów paktem. W kwestii spółek, wycena UnderArmour obniżyła się o ponad 13% po obniżonych prognozach przychodów możliwych do osiągnięcia w całym roku, pomimo przebicia oczekiwań do kwartalnego zysku producenta odzieży sportowej. Akcje McDonald’s taniały po odwołaniu dyrektora generalnego S. Esterbooka za wdawanie się w relacje z podwładnymi co stanowiło naruszenie polityki firmy.

Polska giełda zanotowała silne dodatnie zwroty z indeksów jak i poszczególnych walorów podczas wczorajszej sesji, pomimo publikacji z rana odczytu PMI dla przemysłu za październik na poziomie najniższym od 2009 roku, czyli okresu kryzysu finansowego (45,6). W indeksie WIG20 wszystkie podmioty zaliczyły wzrostową sesję. Na wizji zawarcia porozumienia najbardziej skorzystał KGHM, zaraz za nim JSW pomimo zaliczenia chwilowych spadków podczas notowań. Odbił również Alior, który dzisiaj przed sesją opublikował wyniki za III kw. Dzisiaj również na rynek trafiło sprawozdanie finansowe Dom Development. Spółka wykazała 55 mln zł zysku netto w III kw. wobec 41,2 mln zł konsensusu. Avia International, która posiada ponad 3 tys. stacji paliw w Europie zaproponowała PKN Orlen odkupienie części zbędnych stacji podmiotu po ewentualnym połączeniu z Grupą Lotos. Przychody z gry „Fishing Clash” producenta Ten Square Games w październiku wyniosły 3 mln USD a grę pobrano łącznie 1,1 mln razy. Średnio, według szacunków spółki, wspomniana gra generowała 19 mln zł przychodów miesięcznie w III kw. 2019 roku. Bank Handlowy odpisze 54 mln zł po ocenie finansowej klienta z branży budowlanej. Odpis wpłynie na wyniki finansowe banku w III kw. Oferta Budimeksu na 471,4 mln zł netto została oceniona najwyżej w postępowaniu GDDKiA na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi S11 Koszalin-Szczecinek /Wioletta Pawłowska/

Wybrane komunikaty ze spółek

BIOMED Biomed Lublin podpisał z Ministerstwem Zdrowia umowę na sprzedaż i dostawę 100 tys. ampułek szczepionki przeciwgruźliczej BCG 10 z terminami dostawy między styczniem a wrześniem 2020 roku – poinformowała spółka w komunikacie. Łączna wartość umowy wynosi 4,54 mln zł.

BUDIMEX Oferta Budimeksu za 471,4 mln zł netto została oceniona najwyżej w postępowaniu GDDKiA na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi S11 Koszalin-Szczecinek – poinformowała spółka w komunikacie.

COAL ENERGY Zarząd GPW w Warszawie postanowił zawiesić obrót akcjami spółki Coal Energy – wynika z uchwały zarządu giełdy.

DOMDEV Dom Development odnotował w trzecim kwartale 2019 roku 55 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 21,9 mln zł przed rokiem – podała spółka w raporcie finansowym. Konsensus PAP Biznes zakładał 41,2 mln zł zysku netto, a prognozy analityków znajdowały się w przedziale 31,6-45,9 mln zł.

HANDLOWY Zarząd Banku Handlowego po przeprowadzeniu oceny finansowej klienta z branży budowlanej podjął decyzję o dokonaniu odpisu aktualizującego w wysokości 54 mln zł – poinformował bank w komunikacie. Odpis wpłynie na wyniki finansowe Banku Handlowego w trzecim kwartale.

LOTOS Grupa Lotos zawiesza publikację modelowej marży rafineryjnej – podała spółka na stronie internetowej. W ocenie grupy, w związku z uruchamianiem instalacji Projektu EFRA i zmieniającym się wolumenem produkcji, z początkiem czwartego kwartału 2019 r. marża przestaje przedstawiać zyskowność rafinerii oraz odzwierciedlać strukturę uzysków.

MOL Grupa MOL podpisała z Chevron Global Ventures i Chevron BTC Pipeline umowę kupna 9,57 proc. udziałów w polu naftowym Azeri-Chirag-Gunashli (ACG) w Azerbejdżanie i 8,9 proc. udziałów w rurociągu Baku-Tbilisi-Ceyhan (BTC), za łącznie 1,57 mld USD – podał MOL w komunikacie.

PKPCARGO PKP Cargo w okresie styczeń-wrzesień 2019 roku przewiozło 74,6 mln ton towarów, co oznacza spadek rdr o 9,7 proc. – podała spółka w komunikacie prasowym.
POLICE Zarząd Zakładów Chemicznych Police ustalił cenę emisyjną jednej akcji serii C na 10,20 zł – podała spółka w komunikacie. Wyemitowanych ma zostać 110 mln akcji.
PRAGMA Zarząd spółki Pragma Inkaso zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, w ramach którego rozważy m.in. możliwość pozyskania partnera finansowego lub strategicznego – podała spółka.

TSG Przychody gry „Fishing Clash”, której producentem jest Ten Square Games, wyniosły w październiku ok. 3 mln USD – szacuje portal Sensor Tower. Według szacunków grę pobrano w ubiegłym miesiącu ze sklepów Google i Apple łącznie ok. 1,1 mln razy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.